Mauro İkardi karyerasını İtaliyada davam etdirə bilər
Medianews.az BAKU.WS-a istinadən xəbər verir ki, FIFA meneceri Marko Kırdemir "Radyospor"da yayımlanan "Derinpas" proqramında argentinalı futbolçunun gələcəyi ilə bağlı açıqlama verib. Onun sözlərinə görə, İkardi mövsüm bitdikdən sonra Türkiyə klubundan ayrılaraq yenidən İtaliyaya qayıda bilər.
Kırdemir iddia edib ki, futbolçu artıq "Yuventus" klubu ilə razılıq əldə edib. Menecer bildirib ki, İkardinin mövcud müqaviləsi mövsümün sonunda başa çatır və o, karyerasını İtaliyada davam etdirməyə hazırlaşır.
Menecer proqramda "Qalatasaray"ın digər hücumçusu Viktor Osimhen barədə də danışıb. Onun sözlərinə görə, nigeriyalı futbolçu "Real Madrid"in transfer siyahısında yer almır. Kırdemir bildirib ki, Madrid klubunun əsas hədəfi "Mançester Siti"nin hücumçusu Erlinq Holandır.
O, həmçinin qeyd edib ki, "Real Madrid"in növbəti mövsüm üçün baş məşqçi postuna Yurgen Kloppun gətirilə biləcəyi də müzakirə olunur. Menecerin fikrincə, bu qərar qəbul olunarsa, Arda Gülərin komandadakı gələcəyi də həmin qərardan asılı ola bilər.

Звездный нападающий "Галатасарая" Мауро Икарди, как утверждается, покинет команду в конце сезона.
Medianews.az со ссылкой на BAKU.WS сообщает, что менеджер ФИФА Марко Кырдемир дал комментарии о будущем аргентинского футболиста в программе "Derinpas", транслируемой на "Radyospor". По его словам, после окончания сезона Икарди может покинуть турецкий клуб и вернуться в Италию.
Кырдемир утверждал, что футболист уже достиг соглашения с клубом "Ювентус". Менеджер отметил, что текущий контракт Икарди истекает в конце сезона, и он готов продолжить карьеру в Италии.
Менеджер также в программе рассказал о другом нападающем "Галатасарая" Викторе Осимхене. По его словам, нигерийский футболист не входит в трансферный список "Реала". Кырдемир сообщил, что основной целью мадридского клуба является нападающий "Манчестер Сити" Эрлинг Холанд.
Он также отметил, что обсуждается возможность привлечения Юргена Клоппа на пост главного тренера "Реала" на следующий сезон. По мнению менеджера, если это решение будет принято, то будущее Арды Гюля в команде также может зависеть от этого решения.