Küləkli hava şəraiti ilə bağlı
Medianews.az Milli Hidrometeorologiya Xidmətinə istinadən xəbər verir ki, martın 7-də Bakıda və Abşeron yarımadasında, eyni zamanda bəzi bölgələrdə gözlənilən küləkli hava şəraiti ilə bağlı sarı xəbərdarlıq verib.
Bakıda və Abşeron yarımadasında, Xızı, Şabran, Xaçmaz, Quba, Qusar, Siyəzən, Neftçala, Salyan, Kəlbəcər, Laçın, Qazax, Ağstafa, Tovuz, Şəmkir, Gəncə, Göygöl, Samux, Daşkəsən, Gədəbəy, Goranboy, Naftalan, Yevlax, Tərtər, Bərdə və Mingəçevir, Şirvan, Lerik, Yardımlıda sarı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti 13.9-20.7 m/san təşkil edəcək.

В связи с ветреной погодой объявлено жёлтое предупреждение.
Medianews.az со ссылкой на Государственную службу гидрометеорологии сообщает, что 7 марта в Баку и на Абшеронском полуострове, а также в некоторых регионах ожидается ветреная погода, в связи с чем объявлено жёлтое предупреждение.
В Баку и на Абшеронском полуострове, а также в Хызы, Шабране, Хачмазе, Кубе, Кусаре, Сиязане, Нефтчале, Саляне, Кельбаджаре, Лачине, Газахе, Агстафе, Товузе, Шамкире, Гяндже, Гёйгёле, Самухе, Дашкесане, Гедабее, Горанболу, Нафталане, Евлахе, Тертере, Бярде и Минджевире, Ширване, Лерике и Ярдымлы в соответствии с жёлтым предупреждением ожидается северо-западный ветер со скоростью 13,9-20,7 м/с.