Kardaşyanın beynində anevrizma aşkarlanıb
ABŞ-ın erməni əsilli realiti-şou ulduzu, fotomodel, aktrisa, biznesmen Kim Kardaşyanın beynində anevrizma aşkarlanıb.
Medianews.az-ın məlumatına görə, beyin müayinəsinin nəticəsini biləndə 45 yaşlı Kardaşyanın məsələyə ilk reaksiyası belə olub: “Bu həftə həyatımın ən çətin həftəsi oldu”.
Anevrizma - bir arteriyanın divarının zəifləməsi səbəbindən onun genişlənməsi və ya balon kimi şişməsidir. Bu vəziyyət istənilən arteriyada əmələ gələ bilər, lakin ən çox beyin, aorta, bədənin digər iri damarları və ya periferik damarlarda rast gəlinir.
Anevrizma ciddi sağlamlıq probleminə çevrilə bilər, çünki damarın divarının daha çox zəifləməsi və yırtılması (rüptura) riski yaradır. Bu, ağır qanaxmaya və həyat üçün təhlükəli vəziyyətlərə səbəb ola bilər.
Beyin anevrizması – beyindəki qan damarı divarının təzyiq altında qabarmasıdır. Bu qabarcıq partlasa beyində qanaxma - hemorragik insult baş verə bilər.
ABŞ-ın “Röyter” agentliyi yazır ki, Kim Kardaşyanın səhhəti barədə ətraflı məlumat yoxdur. Onun ictimaiyyətlə əlaqələr üzrə köməkçisi və vəkili jurnalistlərin bu mövzuda sorğularına cavab verməkdən imtina edir.

An aneurysm has been detected in Kardashian’s brain.
An aneurysm has been detected in the brain of Kim Kardashian, the American reality show star of Armenian descent, model, actress, and businesswoman.
According to Medianews.az, upon learning the results of the brain examination, 45-year-old Kardashian's initial reaction to the matter was: “This week has been the hardest week of my life.”
An aneurysm is the widening or balloon-like swelling of an artery due to the weakening of its wall. This condition can occur in any artery but is most commonly found in the brain, aorta, other large vessels of the body, or peripheral arteries.
An aneurysm can develop into a serious health problem because it increases the risk of further weakening and rupture of the vessel wall. This can lead to severe bleeding and life-threatening conditions.
A brain aneurysm is a bulging of the blood vessel wall in the brain due to pressure. If this bulge ruptures, it can cause bleeding in the brain – a hemorrhagic stroke.
The U.S. “Reuters” agency reports that there is no detailed information about Kim Kardashian's health. Her public relations assistant and lawyer refuse to respond to journalists' inquiries on the subject.