İsrailin Livana hava hücumları nəticəsində onlarla insan ölüb
Medianews.az "Report"-a istinadla xəbər verir ki, bu barədə "Al Jazeera" Livanın Milli xəbər agentliyinə istinadən məlumat yayıb.
Məlumata görə, İsrailin Tir dairəsinin Maarub şəhərində reydi nəticəsində altı nəfər ölüb. Qana şəhərinə hücum nəticəsində daha beş nəfər həlak olub.
Livan mənbələrinin məlumatına görə, İsrailin həmçinin Tefaxta şəhərinə hava hücumu nəticəsində azı 13 nəfər ölüb.
Agentlik həmçinin Əl-Bazuriye, Kalila, Bafliye, Klafiya, Kafra, Haris, Raçaf və Srebbin şəhərlərinə də hava hücumları barədə məlumat verib.

В результате воздушных ударов Израиля по югу Ливана за последние часы погибло 24 человека.
Medianews.az со ссылкой на "Report" сообщает, что об этом "Al Jazeera" передала информацию ссылаясь на Национальное агентство новостей Ливана.
По данным, в результате рейда Израиля в городе Мааруб в районе Тир погибло шесть человек. При атаке на город Кана погибло еще пять человек.
По информации ливанских источников, из-за воздушного удара Израиля по городу Тефахт погибло не менее 13 человек.
Агентство также сообщило о воздушных ударах по городам Эль-Базурие, Калиля, Бафлия, Клафия, Кафра, Харис, Рацаф и Среббин.