İsrail Cənubi Livanı vurmağa hazırlaşır:
İsrail ordusu Livanın cənubundakı Nəbatiyyə əyalətində yerləşən 10 yaşayış məntəqəsinin sakinlərinə təcili evakuasiya çağırışı edib.
Bu barədə İsrail ordusunun ərəbdilli nümayəndəsi Avixay Edri sosial şəbəkədə paylaşım edib.
O bildirib ki, “Hizbullah” atəşkəs razılaşmasını pozmağa davam etdiyi üçün İsrail ordusu yaxın vaxtlarda həmin ərazilərə hava zərbələri endirəcək.
“Biz “Hizbullah”a qarşı qətiyyətli tədbirlər görməyə məcburuq. Təhlükəsizliyiniz naminə evlərinizi dərhal tərk edin və yaşayış məntəqələrindən ən azı bir kilometr uzaqlaşın”, - deyə o vurğulayıb.
"Hizbullah" ilə bağlı vəziyyətin gərginləşməsi fonunda bölgədə genişmiqyaslı hərbi əməliyyatların başlaya biləcəyi bildirilir.
“Asharq al-Awsat” nəşrinin məlumatına görə, sərhəddən 40 kilometr məsafədə yerləşən Cizzin, Nəbatiyyə və Sayda ətrafındakı ümumilikdə 95 şəhər və kəndin sakinləri də təhlükə altındadır.
Bundan başqa, İsrail ordusunun “Hizbullah”ın təchizat xətlərinin keçdiyi Qərbi Bəkaa bölgəsində də hərbi əməliyyatlara başladığı qeyd olunur./publika.az

The Israeli army has issued an urgent evacuation call to the residents of 10 settlements located in the Nabatiyeh Governorate in southern Lebanon.
The Israeli army's Arabic-speaking representative Avihay Edri shared this on social media.
He stated that the Israeli army will soon carry out air strikes in those areas because "Hezbollah" continues to violate the ceasefire agreement.
"We are compelled to take decisive measures against 'Hezbollah.' For your safety, immediately leave your homes and move at least one kilometer away from the settlements," he emphasized.
Amid the tension related to "Hezbollah," it is reported that large-scale military operations may start in the region.
According to the publication "Asharq al-Awsat," residents of a total of 95 towns and villages around Jizzeh, Nabatiyeh, and Sidon, which are located 40 kilometers from the border, are also in danger.
Additionally, it is noted that the Israeli army has begun military operations in the Western Bekaa region, where "Hezbollah's" supply lines pass through./publika.az