İsrail bu ərazidə yaşayanlara xəbərdarlıq etdi:
İsrail ordusu Livanın paytaxtı Beyrutun cənub ətrafında yaşayan sakinləri yenidən ərazini tərk etməyə çağırıb.
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə İsrail ordusunun ərəbdilli sözçüsü Aviçay Adraee sosial şəbəkədə paylaşım edib.
O, Beyrutun cənub ətrafı sakinlərinə müraciət edərək İsrail ordusunun daha əvvəl yayımladığı təxliyə marşrutlarına uyğun şəkildə evlərini tərk etməyə çağırıb.
Adraee bildirib ki, İsrail ordusu Hizbullah hərəkatının fəaliyyətlərini maliyyələşdirməkdə iştirak etdiyini iddia etdiyi “Əl-Qard əl-Həsən” maliyyə assosiasiyasına məxsus binalara qarşı hücumlar planlaşdırır.
“Cənub ətrafı sakinlərini dərc etdiyimiz təxliyə marşrutlarına uyğun olaraq evlərini tərk etməyə çağırıram. Ərazidə qalmaq həyatınızı təhlükəyə atır”, - deyə o vurğulayıb.

Israel warned those living in this area:
The Israeli army has again called on residents living around the south of Beirut, the capital of Lebanon, to leave the area.
Medianews.az, citing Publika.az, reports that this was stated by the Arabic-speaking spokesperson of the Israeli army, Avichay Adraee, in a post on social media.
He addressed the residents of the south of Beirut, calling on them to leave their homes in accordance with the evacuation routes previously published by the Israeli army.
Adraee stated that the Israeli army plans attacks on buildings belonging to the "Al-Qard Al-Hassan" financial association, which it claims participates in financing the activities of the Hezbollah movement.
"I call on the residents of the south to leave their homes according to the evacuation routes we published. Staying in the area puts your life at risk," he emphasized.