İsrail bu ərazidə yaşayanlara xəbərdarlıq etdi:
İsrail ordusu Livanın paytaxtı Beyrutun cənub ətrafında yaşayan sakinləri yenidən ərazini tərk etməyə çağırıb.
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə İsrail ordusunun ərəbdilli sözçüsü Aviçay Adraee sosial şəbəkədə paylaşım edib.
O, Beyrutun cənub ətrafı sakinlərinə müraciət edərək İsrail ordusunun daha əvvəl yayımladığı təxliyə marşrutlarına uyğun şəkildə evlərini tərk etməyə çağırıb.
Adraee bildirib ki, İsrail ordusu Hizbullah hərəkatının fəaliyyətlərini maliyyələşdirməkdə iştirak etdiyini iddia etdiyi “Əl-Qard əl-Həsən” maliyyə assosiasiyasına məxsus binalara qarşı hücumlar planlaşdırır.
“Cənub ətrafı sakinlərini dərc etdiyimiz təxliyə marşrutlarına uyğun olaraq evlərini tərk etməyə çağırıram. Ərazidə qalmaq həyatınızı təhlükəyə atır”, - deyə o vurğulayıb.

Израиль предупредил жителей этой территории:
Армия Израиля вновь призвала жителей, проживающих к югу от столицы Ливана Бейрута, покинуть эту территорию.
Medianews.az, ссылаясь на Publika.az, сообщает, что об этом в социальные сети написал арабоязычный пресс-секретарь армии Израиля Авицай Адраэ.
Он обратился к жителям южной периферии Бейрута с призывом покинуть свои дома в соответствии с ранее опубликованными маршрутами эвакуации, опубликованными армией Израиля.
Адраэ заявил, что армия Израиля планирует атаки на здания, принадлежащие финансовому объединению «Эль-Кард эль-Хасан», которое, по их утверждению, участвует в финансировании деятельности движения Хезболла.
«Призываю жителей южной периферии покинуть свои дома в соответствии с опубликованными маршрутами эвакуации. Оставаться на месте означает подвергать свою жизнь опасности», — подчеркнул он.