Hava zərbələri nəticəsində İranda qızlar məktəbində ölən şagirdlərin
APA "Tasnim"ə istinadən xəbər verir ki, hadisə zamanı ölən şagirdlərin sayı 51-ə çatıb, 60 yaralı var.
15:55
İranın cənubunda yerləşən Minab şəhərində ibtidai qızlar məktəbinə endirilən zərbə nəticəsində ölənlərin sayı 40 nəfərə çatıb, 48 məktəbli isə yaralanıb.
Musavat.com xəbər verir ki, hadisə dərs vaxtı baş verib. Zərbə nəticəsində məktəb binası ciddi dağıntılara məruz qalıb, şagirdlər dağıntılar altından çıxarılıb. Yaralılar yaxınlıqdakı xəstəxanalara yerləşdirilib, bəzilərinin vəziyyətinin ağır olduğu bildirilir.
Hadisənin hansı silah və ya əməliyyat çərçivəsində baş verdiyi ilə bağlı rəsmi açıqlamalar hələ dəqiqləşdirilir. İran rəsmiləri hücumu mülki obyektə qarşı ağır cinayət adlandırıb.

В результате удара по начальной школе для девочек в городе Минаб на юге Ирана число погибших достигло 40 человек, 48 школьников получили ранения.
Сообщает Musavat.com, что инцидент произошел во время урока. В результате удара здание школы подверглось серьезным разрушениям, ученики были извлечены из-под завалов. Пострадавшие были доставлены в ближайшие больницы, некоторые из них находятся в тяжелом состоянии.
Официальные заявления относительно того, каким оружием или в рамках какой операции произошел инцидент, пока уточняются. Иранские официальные лица назвали атаку тяжким преступлением против гражданского объекта.