Hava zərbələri nəticəsində İranda qızlar məktəbində ölən şagirdlərin
APA "Tasnim"ə istinadən xəbər verir ki, hadisə zamanı ölən şagirdlərin sayı 51-ə çatıb, 60 yaralı var.
15:55
İranın cənubunda yerləşən Minab şəhərində ibtidai qızlar məktəbinə endirilən zərbə nəticəsində ölənlərin sayı 40 nəfərə çatıb, 48 məktəbli isə yaralanıb.
Musavat.com xəbər verir ki, hadisə dərs vaxtı baş verib. Zərbə nəticəsində məktəb binası ciddi dağıntılara məruz qalıb, şagirdlər dağıntılar altından çıxarılıb. Yaralılar yaxınlıqdakı xəstəxanalara yerləşdirilib, bəzilərinin vəziyyətinin ağır olduğu bildirilir.
Hadisənin hansı silah və ya əməliyyat çərçivəsində baş verdiyi ilə bağlı rəsmi açıqlamalar hələ dəqiqləşdirilir. İran rəsmiləri hücumu mülki obyektə qarşı ağır cinayət adlandırıb.

A bloody blow to the girls' school in Iran:
The number of people killed as a result of the strike on a primary girls' school in the city of Minab, located in southern Iran, has reached 40, and 48 schoolchildren have been injured.
Musavat.com reports that the incident occurred during class time. The strike caused severe damage to the school building, and students were rescued from under the debris. The injured have been taken to nearby hospitals, and some are reported to be in serious condition.
Official statements regarding the type of weapon or the operation framework under which the incident occurred are still being clarified. Iranian officials have called the attack a grave crime against a civilian object.