İrana qarşı hücumlar davam edəcək -
Benyamin Netanyahu İranın müqavimətini qırdıqlarını açıqlayaraq, İsrailin hücumlara davam edəcəyini bildirib.
Medianews.az-ın məlumatına görə o, məqsədlərinin İran xalqını “rejimdən xilas etmək” olduğunu iddia edib.
Netanyahu həmçinin İsrailin beynəlxalq mövqeyində dəyişiklik əldə etdiklərini və müdafiənin hücumdan önəmli olduğunu vurğulayıb.
Xatırladaq ki, 28 fevralda ABŞ və İsrail Təh­rana qarşı hərbi əməliyyatlar həyata keçirib. İran isə İsrail və ABŞ-ın regional bazalarına, eləcə də bəzi Körfəz ölkələrində müəyyən edilmiş hədəflərə cavab zərbələri endirib. Hücumlar nəticəsində Əli xamenei və bir çox yüksək vəzifəli şəxs ölüb. İran rəsmilərinin məlumatına görə, əməliyyatlarda ümumilikdə 1332 nəfər həlak olub.

Бенджамин Нетаньяху объявил, что они сломили сопротивление Ирана, и заявил, что Израиль продолжит атаки.
По данным Medianews.az, он утверждал, что их целью является «спасти народ Ирана от режима».
Нетаньяху также подчеркнул, что они добились изменений в международной позиции Израиля и отметил, что защита важнее нападения.
Напомним, что 28 февраля США и Израиль провели военные операции против Тегерана. Иран же нанес ответные удары по региональным базам Израиля и США, а также по определённым целям в некоторых странах Залива. В результате атак погибли Али Хаменеи и ряд высокопоставленных лиц. По данным иранских официальных лиц, в операциях в общей сложности погибло 1332 человека.