İrana qarşı hücumlar davam edəcək -
Benyamin Netanyahu İranın müqavimətini qırdıqlarını açıqlayaraq, İsrailin hücumlara davam edəcəyini bildirib.
Medianews.az-ın məlumatına görə o, məqsədlərinin İran xalqını “rejimdən xilas etmək” olduğunu iddia edib.
Netanyahu həmçinin İsrailin beynəlxalq mövqeyində dəyişiklik əldə etdiklərini və müdafiənin hücumdan önəmli olduğunu vurğulayıb.
Xatırladaq ki, 28 fevralda ABŞ və İsrail Təh­rana qarşı hərbi əməliyyatlar həyata keçirib. İran isə İsrail və ABŞ-ın regional bazalarına, eləcə də bəzi Körfəz ölkələrində müəyyən edilmiş hədəflərə cavab zərbələri endirib. Hücumlar nəticəsində Əli xamenei və bir çox yüksək vəzifəli şəxs ölüb. İran rəsmilərinin məlumatına görə, əməliyyatlarda ümumilikdə 1332 nəfər həlak olub.

Attacks against Iran will continue -
Benjamin Netanyahu announced that they have broken Iran's resistance and stated that Israel will continue the attacks.
According to Medianews.az, he claimed that their goal is to "save the Iranian people from the regime."
Netanyahu also emphasized that they have achieved a change in Israel's international position and that defense is more important than offense.
Recall that on February 28, the USA and Israel conducted military operations against Tehran. Iran, in response, struck regional bases of Israel and the USA, as well as certain targets identified in some Gulf countries. As a result of the attacks, Ali Khamenei and several high-ranking officials have died. According to Iranian officials, a total of 1,332 people have died in the operations.