İrana qarşı böyük əməliyyat:
ABŞ ordusu İrana qarşı həftələrlə davam edə biləcək əməliyyata hazırlaşır. Bunun üçün Prezident Donald Trampın hücum əmri gözlənilir.
Medianews.az Axar.az-a istinadən xəbər verir ki, bunu adı açıqlanmayan iki ABŞ rəsmisi “Röyters” agentliyinə bildirib.
Rəsmilərin sözlərinə görə, bu, əməliyyat ölkələr arasında daha ciddi bir münaqişəyə çevrilə bilər.
Agentlik qeyd edib ki, rəsmilərin açıqlaması ABŞ və İran arasında hazırda davam edən diplomatik proses üçün risklərin artdığını göstərir.
Rəsmilər deyirlər ki, bu dəfə planlaşdırma daha mürəkkəbdir. Bir rəsmi bildirib ki, davamlı bir əməliyyat zamanı ABŞ ordusu təkcə nüvə infrastrukturuna deyil, İran hökumətinə və təhlükəsizlik obyektlərinə də zərbə endirə bilər.

Крупная операция против Ирана:
Армия США готовится к операции против Ирана, которая может продолжаться неделями. Для этого ожидается приказ на удар от президента Дональда Трампа.
Medianews.az, ссылаясь на Axar.az, сообщает, что об этом двум неназванным представителям США заявили агентству «Рейтер».
По словам чиновников, эта операция может перерасти в более серьезный конфликт между странами.
Агентство отметило, что заявление чиновников показывает рост рисков для продолжающегося в настоящее время дипломатического процесса между США и Ираном.
Чиновники говорят, что на этот раз планирование более сложное. Один из чиновников сообщил, что во время продолжительной операции армия США может нанести удары не только по ядерной инфраструктуре, но и по иранскому правительству и объектам безопасности.