İrana qarşı böyük əməliyyat:
ABŞ ordusu İrana qarşı həftələrlə davam edə biləcək əməliyyata hazırlaşır. Bunun üçün Prezident Donald Trampın hücum əmri gözlənilir.
Medianews.az Axar.az-a istinadən xəbər verir ki, bunu adı açıqlanmayan iki ABŞ rəsmisi “Röyters” agentliyinə bildirib.
Rəsmilərin sözlərinə görə, bu, əməliyyat ölkələr arasında daha ciddi bir münaqişəyə çevrilə bilər.
Agentlik qeyd edib ki, rəsmilərin açıqlaması ABŞ və İran arasında hazırda davam edən diplomatik proses üçün risklərin artdığını göstərir.
Rəsmilər deyirlər ki, bu dəfə planlaşdırma daha mürəkkəbdir. Bir rəsmi bildirib ki, davamlı bir əməliyyat zamanı ABŞ ordusu təkcə nüvə infrastrukturuna deyil, İran hökumətinə və təhlükəsizlik obyektlərinə də zərbə endirə bilər.

Major operation against Iran:
The US military is preparing for an operation against Iran that could last for weeks. A strike order from President Donald Trump is expected for this.
Medianews.az, citing Axar.az, reports that two unnamed US officials told the "Reuters" agency this.
According to the officials, this operation could escalate into a more serious conflict between countries.
The agency noted that the officials' statement indicates increased risks for the currently ongoing diplomatic process between the US and Iran.
The officials say that this time the planning is more complex. One official stated that during a sustained operation, the US military could strike not only nuclear infrastructure but also the Iranian government and security facilities.