İran tərəfindən öldürüldüyü deyilən
İran mediasında İsrailin Baş naziri Binyamin Netanyahunun sui-qəsd nəticəsində öldürüldüyü barədə iddialar yayılıb. Məlumatlarda onun bir neçə gündür ictimaiyyət qarşısına çıxmaması və yaşayış yerinin ətrafında təhlükəsizlik tədbirlərinin gücləndirilməsinin bu iddialara səbəb olduğu bildirilib.
Medianews.az Milli.Az-a istinadən xəbər verir ki, həmçinin ABŞ-nin Yaxın Şərq üzrə elçisi Steve Witkoff və Jared Kushnerin İsrailə planlaşdırılan səfərlərinin ləğv edilməsi də müxtəlif ehtimalların irəli sürülməsinə səbəb olub. İran mediası bununla yanaşı İsrailin milli təhlükəsizlik naziri Itamar Ben-Gvir və baş nazirin qardaşı Iddo Netanyahunun hücumlarda öldürüldüyünü, lakin bu məlumatın gizlədildiyini iddia edib.
Lakin yayılan xəbərlərdən bir neçə saat sonra Binyamin Netanyahu ictimaiyyət qarşısına çıxaraq Milli Səhiyyə Təcili Yardım Əməliyyatları Mərkəzini ziyarət edib.
Baş nazir burada çıxış edərək bu sözləri deyib:
"Məqsədimiz İran xalqının zülm boyunduruğundan azad olmasına imkan yaratmaqdır. Nəticədə bu, onların öz seçimidir. Lakin indiyədək atdığımız addımlarla Tehran rejiminə ciddi zərbə vurmuşuq".

Said to have been killed by Iran
Claims have been circulating in Iranian media that Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu was killed in an assassination. The reports state that his absence from the public for several days and the increased security measures around his residence have led to these claims.
According to Medianews.az citing Milli.Az, the cancellation of planned visits to Israel by US Middle East envoy Steve Witkoff and Jared Kushner has also sparked various speculations. In addition, Iranian media claimed that Israel's national security minister Itamar Ben-Gvir and the prime minister’s brother Iddo Netanyahu were killed in attacks, but this information has been concealed.
However, a few hours after these reports were released, Benjamin Netanyahu appeared before the public and visited the National Emergency Medical Operations Center.
The prime minister spoke here and said the following:
"Our goal is to enable the Iranian people to be freed from the yoke of oppression. Ultimately, it is their own choice. However, with the steps we have taken so far, we have dealt a serious blow to the Tehran regime."