İngiltərə nəhəngi "Real"a 150 milyon avroluq
"Real Madrid"in ulduz futbolçusu Vinisius Juniorun baş məşqçi Xabi Alonso ilə yaşadığı gərginlik onun komandadan ayrılması ehtimalını artırıb.
Milli.Az xarici mətbuata istinadən xəbər verir ki, "Çelsi" braziliyalı hücumçunu transfer etmək üçün hərəkətə keçib. "Fichajes" nəşri London klubunun Vinisius üçün 150 milyon avro dəyərində rəsmi təklif hazırladığını yazıb.
Əgər bu keçid reallaşsa, 25 yaşlı vinger "Çelsi" tarixinin ən bahalı transferi olacaq.
Qeyd edək ki, Braziliya millisinin üzvü olan Vinisius Junior bu mövsüm "Real Madrid"lə 22 rəsmi oyunda iştirak edib, 6 qol vurub və 5 assist edib. Onun klubla müqaviləsi 30 iyun 2027-ci ilədək qüvvədədir.

England giant "Real" for 150 million euros
Real Madrid's star footballer Vinicius Junior's tension with head coach Xabi Alonso has increased the likelihood of his departure from the team.
According to Milli.Az citing foreign media, Chelsea has taken steps to transfer the Brazilian forward. The publication "Fichajes" wrote that the London club has prepared an official offer worth 150 million euros for Vinicius.
If this transfer happens, the 25-year-old winger will become Chelsea's most expensive transfer in history.
It is noted that Vinicius Junior, a member of the Brazil national team, has participated in 22 official matches with Real Madrid this season, scoring 6 goals and providing 5 assists. His contract with the club is valid until June 30, 2027.