İlanı vurmaq istəyərkən 5 nəfəri güllələdi -
Türkiyənin Şanlıurfa vilayətinin Siverek rayonunda ilanı öldürmək məqsədilə ov tüfəngindən atəş açan şəxs ehtiyatsızlıq nəticəsində 5 nəfərin yaralanmasına səbəb olub.
Hadisə Üstüntaş məhəlləsində qeydə alınıb.
Məlumata görə, 56 yaşlı H.Ö. evində gördüyü ilanı zərərsizləşdirmək üçün lisenziyalı ov tüfəngi ilə atəş açıb.
Atəş nəticəsində ərazidə olan R.Ö. (59), E.Y. (31), eləcə də, 4 yaşlı Y.B., 4 yaşlı M.S.Y. və 6 yaşlı F.E. tüfəng qəlpələri və ətrafa sıçrayan daş parçaları səbəbindən yüngül xəsarətlər alıblar.
Hadisə yerinə jandarma və təcili tibbi yardım briqadaları cəlb olunub. Yaralılar ilkin tibbi yardımdan sonra Siverek Dövlət Xəstəxanasına çatdırılıblar.

A person who fired a hunting rifle to kill a snake in the Siverek district of Şanlıurfa province, Turkey, caused injuries to 5 people due to negligence.
The incident was recorded in the Üstüntaş neighborhood.
According to information, 56-year-old H.Ö. fired a licensed hunting rifle at a snake he saw in his house to neutralize it.
As a result of the shooting, R.Ö. (59), E.Y. (31), as well as 4-year-old Y.B., 4-year-old M.S.Y., and 6-year-old F.E. suffered minor injuries due to rifle pellets and stone fragments scattered around.
Gendarmerie and emergency medical teams were deployed to the scene. After receiving initial medical aid, the injured were taken to Siverek State Hospital.