İki motosikletçi faciəvi şəkildə öldü -
Çexiyada "Alpe Adria International Motorcycle Championship" (AAIMC) seriyası çərçivəsində keçirilən motosiklet yarışında baş verən qəza nəticəsində iki idmançı həyatını itirib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Avropa Motosiklet İttifaqının (FIM Europe) mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Məlumata görə, hadisə Brno şəhərində keçirilən yarış zamanı baş verib. Qəza nəticəsində 32 yaşlı avstriyalı Filipp Ştaynmayr və 43 yaşlı rumıniyalı Adrian Rus həlak olub.
Bildirilib ki, Ştaynmayr hadisə yerində dünyasını dəyişib. Ağır vəziyyətdə xəstəxanaya çatdırılan Adrian Rusun isə həyatını xilas etmək mümkün olmayıb.
“FIM Europe”un açıqlamasına görə, faciədən sonra həftəsonuna planlaşdırılan bütün yarışlar ləğv edilib.//qafqazinfo

Two athletes died as a result of an accident that occurred during the motorcycle race held within the framework of the "Alpe Adria International Motorcycle Championship" (AAIMC) series in the Czech Republic.
Medianews.az reports that this was announced by the press service of the European Motorcycle Federation (FIM Europe).
According to the information, the incident happened during the race held in the city of Brno. As a result of the accident, 32-year-old Austrian Philipp Steinmayr and 43-year-old Romanian Adrian Rus died.
It was stated that Steinmayr died at the scene. Adrian Rus, who was taken to the hospital in serious condition, could not be saved.
According to the statement of "FIM Europe," all races planned for the weekend were canceled after the tragedy.