Azərbaycanın çimərlik voleybolu üzrə milli komandası Baltikyanı ölkələrin açıq çempionatında bürünc medal qazanıb.
Medianews.az bildirir ki, Latviyanın paytaxtı Riqada keçirilən Baltikyanı ölkələrin açıq çempionatında 20 yaşadək çimərlik voleybolçularının yarışına yekun vurulub.
Azərbaycan yarışda həm qız, həm də oğlan komandaları ilə təmsil olunub.
basliq
Oğlanların mübarizəsində İbrahim Məmmədov - Muhəmməd Aslanlı cütü 34 komanda arasında üçüncü yeri tutaraq bürünc medal qazanıb.
Təmsilçilərimiz üçüncü yer uğrunda oyunda Latviya yığması ilə qarşılaşıb və rəqibini 2:1 hesabı ilə məğlub ediblər.
Qızların yarışında isə 27 komanda arasında mübarizə aparan Səbinə Əlizadə/Leyla Əliyeva cütü turniri 12-ci pillədə başa vurub.

Сборная Азербайджана по пляжному волейболу завоевала бронзовую медаль на открытом чемпионате стран Балтии.
Сообщает Medianews.az, что в Риге, столице Латвии, завершились соревнования по пляжному волейболу среди спортсменов до 20 лет в рамках открытого чемпионата стран Балтии.
Азербайджан на соревнованиях был представлен как женской, так и мужской командой.
Заголовок
В мужском турнире дуэт Ибрагим Мамедов - Мухаммед Асланлы занял третье место среди 34 команд, завоевав бронзовую медаль.
Наши представители в матче за третье место встретились с командой Латвии и победили соперника со счетом 2:1.
В женском турнире дуэт Сабина Ализада/Лейла Алиева, соревновавшийся среди 27 команд, занял 12-е место.