Fövqəladə Hallar Nazirliyinin "112" qaynar telefon xəttinə Samur-Abşeron kanalının Quba rayonu, Vəlvələ kəndindən keçən hissəsində 1 nəfərin batması barədə məlumat daxil olub.
Nazirlikdən Medianews.az -a verilən məlumata görə, dərhal FHN-in Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin dalğıc-xilasediciləri axtarışlara cəlb olunub.
Hazırda vətəndaş - 2010-cu il təvəllüdlü Osmanov Fərid Paşa oğlunun batdığı ehtimal edilən istiqamətlərdə axtarışlar həyata keçirilir. Əlavə məlumat veriləcək.

The Emergency Situations Ministry's "112" hotline received information about one person drowning in the section of the Samur-Absheron canal passing through Velvele village in the Guba district.
According to information provided to Medianews.az by the Ministry, divers-rescuers from the Ministry's Small Vessels Control and Water Rescue State Service were immediately involved in the search.
Currently, searches are being conducted in the directions where it is presumed that the citizen - Farid Pasha oglu Osmanov, born in 2010, drowned. Additional information will be provided.