Fövqəladə Hallar Nazirliyinin "112" qaynar telefon xəttinə Samur-Abşeron kanalının Quba rayonu, Vəlvələ kəndindən keçən hissəsində 1 nəfərin batması barədə məlumat daxil olub.
Nazirlikdən Medianews.az -a verilən məlumata görə, dərhal FHN-in Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin dalğıc-xilasediciləri axtarışlara cəlb olunub.
Hazırda vətəndaş - 2010-cu il təvəllüdlü Osmanov Fərid Paşa oğlunun batdığı ehtimal edilən istiqamətlərdə axtarışlar həyata keçirilir. Əlavə məlumat veriləcək.

В Министерство по чрезвычайным ситуациям на горячую линию "112" поступила информация о том, что в канале Самур-Абшерон в районе Кубы, в селе Вельвеля, утонул один человек.
По информации, предоставленной Министерством для Medianews.az, незамедлительно к поискам были привлечены водолазы-спасатели Государственной службы по контролю за маломерными судами и спасению на воде.
В настоящее время ведутся поиски на предполагаемом месте, где утонул гражданин - Османов Фарид Паша оглы, 2010 года рождения. Дополнительная информация будет предоставлена.