İkardi Vətəninə qayıda bilər
“Qalatasaray”la müqaviləsi mövsümün sonunda başa çatacaq Mauro İkardinin gələcəyi qeyri-müəyyən olaraq qalır.
Medianews.az xəbər verir ki, argentinalı hücumçu karyerasını ölkəsində davam etdirə bilər. “River Pleyt” yayda azad agent statusunda olacaq 33 yaşlı forvardı heyətinə qatmaq istəyir.
Klub təmsilçisinin artıq İkardi ilə ilkin danışıqlara başladığı bildirilir. Təcrübəli futbolçunun “River Pleyt”ə keçid variantına isti yanaşdığı iddia olunur.
Qeyd edək ki, Mauro İkardi 2022-ci ilin yayından “Qalatasaray”da çıxış edir. Argentinalı futbolçu İstanbul klubunun heyətində meydana çıxdığı 132 oyunda 77 qol vurub və 24 məhsuldar ötürmə edib.//Teleqraf

The future of Mauro Icardi, whose contract with "Galatasaray" will expire at the end of the season, remains uncertain.
Medianews.az reports that the Argentine forward may continue his career in his home country. "River Plate" wants to add the 33-year-old forward, who will be a free agent in the summer, to their squad.
It is reported that a club representative has already started preliminary talks with Icardi. The experienced footballer is said to have a positive attitude towards the option of moving to "River Plate".
It should be noted that Mauro Icardi has been playing for "Galatasaray" since the summer of 2022. The Argentine footballer has scored 77 goals and made 24 assists in 132 matches played for the Istanbul club.//Telegraph