Hücumların qarşısını alır, hərbçilərini məhv edirik -
Bu barədə Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin 11-ci Ordu Korpusunun rəsmisi polkovnik-leytenant Dmitri Zaporojets məlumat verib.
“Ötən həftə ərzində ruslar zirehli texnika və mototexnikadan istifadə etməklə Ukrayna mövqelərinə üç dəfə hücum etməyə cəhd ediblər. Düşmənin hücumları dəf olunub, hərbçiləri isə məhv edilib.
Lakin nəzərə alsaq ki, düşmən təzyiqi artırır, aydındır ki, o, Kramatorsk istiqamətində planlaşdırdığı templə irəliləyə bilmir və artıq ona daha aktiv irəliləmək üçün əmrlər verilir”, - o qeyd edib./axar.az

We prevent attacks, we destroy their soldiers -
This was reported by Lieutenant Colonel Dmitry Zaporozhets, an official of the 11th Army Corps of the Armed Forces of Ukraine.
"During the past week, the Russians attempted to attack Ukrainian positions three times using armored vehicles and motorized equipment. The enemy's attacks were repelled, and the soldiers were destroyed.
However, considering that the enemy is increasing pressure, it is clear that they cannot advance at the planned pace in the Kramatorsk direction and have already been given orders to advance more actively," he noted./axar.az