Hidayət Heydərov Avropa çempionatında
Hidayət Heydərov Gürcüstanın paytaxtı Tbilisidə təşkil olunan Avropa çempionatında ölkəmizin aktivinə gümüş medal yazdırıb.
73 kiloqram çəki dərəcəsində tatamiyə çıxan son olimpiya çempionumuz həlledici final görüşündə yerli idmançı Laşa Şavdatuaşvili ilə üz-üzə gəlib və rəqibinə məğlub olub.
Qeyd edək ki, finala gedən yolda uğurlu silsilə nümayiş etdirən H.Heydərov ardıcıl olaraq 1/16 finalda yunanıstanlı Konstantinos Tsaparas, 1/8 finalda kosovolu Dardan Çenan, 1/4 finalda fransalı Dayyan Boulemtafes və yarımfinalda türkiyəli Bilal Çiloğlunu mübarizədən kənarlaşdırmışdı.
Məlumat üçün qeyd edək ki, qitə miqyaslı Avropa çempionatına aprelin 19-da yekun vurulacaq.
Xatırladaq ki, Azərbaycan təmsilçisi karyerasında ikinci dəfə qitə birinciliyinin gümüş medalını qazanıb.

Hidayət Heydərov won a silver medal for our country at the European Championship held in Tbilisi, the capital of Georgia.
Our latest Olympic champion, competing in the 73-kilogram weight category, faced the local athlete Lasha Shavdatuashvili in the decisive final match and was defeated by his opponent.
It should be noted that on the way to the final, H.Heydərov, who displayed a successful series, consecutively eliminated Konstantinos Tsaparas from Greece in the round of 1/16, Dardan Çenan from Kosovo in the round of 1/8, Dayyan Boulemtafes from France in the quarterfinals, and Bilal Çiloğlu from Turkey in the semifinals.
For information, the continental European Championship will conclude on April 19.
Recall that the Azerbaijani representative won the silver medal of the continental championship for the second time in his career.