“Formula-1”dən gözlənilməz QƏRAR
Yaxın Şərqdə artan gərginlik idman dünyasına da təsir edib. Dünyanın ən məşhur avtomobil yarış seriyası olan “Formula-1” iki mühüm mərhələnin ləğv edildiyini açıqlayıb.
Medianews.az Musavat.com-a istinadla xəbər verir ki, çempionat rəhbərliyi regiondakı təhlükəsizlik vəziyyəti ilə əlaqədar olaraq Bəhreyn və Səudiyyə Ərəbistanı Qran-prilərini keçirməmək qərarına gəlib.
Çempionatın prezidenti və baş icraçı direktoru Stefano Domenikali bildirib ki, qərar asan qəbul olunmayıb. Onun sözlərinə görə, Yaxın Şərqdəki mövcud vəziyyət və təhlükəsizlik riskləri nəzərə alınaraq bu addım atılıb.
Domenikali qeyd edib ki, təşkilatçılar əvvəlcə yarışların başqa ölkələrdə keçirilməsi və ya təqvimdə dəyişiklik edilməsi kimi müxtəlif alternativ variantları müzakirə ediblər. Lakin yekunda mərhələlərin başqa yarışlarla əvəz olunmaması qərara alınıb.

Unexpected DECISION from “Formula-1”
Increasing tensions in the Middle East have also affected the world of sports. The world's most famous car racing series, "Formula-1," has announced the cancellation of two important stages.
Medianews.az reports, citing Musavat.com, that the championship management has decided not to hold the Bahrain and Saudi Arabia Grand Prix due to the security situation in the region.
The president and CEO of the championship, Stefano Domenicali, stated that the decision was not made easily. According to him, this step was taken considering the current situation in the Middle East and the security risks.
Domenicali noted that the organizers initially discussed various alternative options such as holding the races in other countries or changing the calendar. However, in the end, it was decided not to replace these stages with other races.
Thus, two Middle Eastern stages that hold an important place in the season's calendar will not take place.