Ərdoğanın atəşkəs sevinci:
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan ABŞ və İran arasında əldə edilən atəşkəslə bağlı paylaşım edib.
Medianews.az-ın məlumatına görə, X hesabında paylaşım edən Ərdoğan atəşkəsin əldə edilməsini alqışlayıb.
"28 fevraldan bəri bölgəmizi döyüş meydanına çevirən müharibədə dünən gecə elan edilən atəşkəsi alqışlayırıq. Ümid edirik ki, atəşkəs mümkün təxribatlar və sabotajlara imkan vermədən yerində tam şəkildə tətbiq olunacaq. Atəşkəsə aparan prosesdə əməyi keçən bütün iştirakçıları, xüsusən də dostumuz və qardaşımız Pakistanı ürəkdən təbrik edirik. Müharibə, münaqişə, gərginlik və zülmdən çox əziyyət çəkən bölgəmizin ən qısa zamanda sülhə, əmin-amanlığa və sabitliyə nail olmasını səmimi qəlbdən arzulayırıq. Türkiyə bölgədə və dünyada sülh üçün səsini ucaltmağa davam edəcək", - deyə prezident qeyd edib.//Modern.az

Радость Эрдогана по поводу прекращения огня:
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган опубликовал сообщение по поводу достигнутого перемирия между США и Ираном.
По информации Medianews.az, Эрдоган в своем посте в X (ранее Twitter) приветствовал достижение перемирия.
"Мы приветствуем перемирие, объявленное прошлой ночью в войне, которая с 28 февраля превратила наш регион в поле боя. Надеемся, что перемирие будет полностью соблюдаться на месте, без возможности провокаций и саботажа. Искренне поздравляем всех участников процесса, приведшего к перемирию, особенно нашего друга и брата Пакистан. От всей души желаем нашему региону, который сильно пострадал от войны, конфликтов, напряженности и угнетения, как можно скорее достичь мира, спокойствия и стабильности. Турция продолжит поднимать голос за мир в регионе и в мире", - отметил президент.//Modern.az