Ərdoğan Netanyahunun təhdidlərinə sərt cavab verdi:
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyip Ərdoğan İsrail Baş naziri Benyamin Netanyahunun təhdidlərinə sərt reaksiya verib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu fikirləri Ərdoğan parlamentdə çıxışı zamanı səsləndirib.
O bildirib ki, Türkiyəyə qarşı edilən təhdidlər qəbulolunmazdır: “Heç kim Türkiyəyə barmaq silkələyə bilməz. Türkiyə sıradan dövlət deyil.”
Ərdoğan çıxışında Qəzza və Fələstin məsələsinə də toxunaraq İsrailin siyasətini kəskin tənqid edib və Türkiyənin bölgədə zülmə qarşı mövqeyini davam etdirəcəyini vurğulayıb.
Prezident həmçinin ölkəsinin enerji və müdafiə sənayesində əldə etdiyi nailiyyətlərdən danışıb, xüsusilə dəniz qazı hasilatı və yeni layihələr sayəsində enerji təhlükəsizliyinin gücləndiyini bildirib.
O, çıxışının sonunda Türkiyənin milli maraqlarını və mövqeyini qorumaqda qətiyyətli olacaqlarını bir daha qeyd edib.

Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган жестко отреагировал на угрозы премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху.
Как сообщает Medianews.az, эти слова Эрдоган произнес в своем выступлении в парламенте.
Он заявил, что угрозы против Турции неприемлемы: «Никто не может помахать Турции пальцем. Турция не рядовое государство.»
В своем выступлении Эрдоган также коснулся вопросов Газы и Палестины, резко раскритиковал политику Израиля и подчеркнул, что Турция продолжит свою позицию против угнетения в регионе.
Президент также рассказал о достижениях своей страны в энергетической и оборонной индустрии, особенно подчеркнув, что благодаря добыче морского газа и новым проектам укрепляется энергетическая безопасность.
В конце своего выступления он еще раз отметил решимость Турции отстаивать свои национальные интересы и позицию.