Əliyar Ağayevin səhv qərar verdiyi TƏSDİQLƏNDİ:
AFFA Hakimlər Komitəsinin sədri Rəhim Həsənov Azərbaycan Kubokunun 1/2 final mərhələsinin ilk görüşündə keçirilən oyunlarla bağlı mübahisəli qərarları şərh edib.
Medianews.az xəbər verir ki, sədr "Turan Tovuz" və "Zirə" arasında keçirlən matçdakı (0:2) qalmaqallı qərarlar barədə də fikirlərini açıqlayıb.
O, həmin görüşdə tovuzluların narazı qaldığı və baş hakim Əliyar Ağayevin penalti təyin etmədiyi epizodlarda referinin qərarlarını yanlış adlandırıb. Rəhim Həsənov hər iki epizodun 11 metrlik cərimə zərbəsi olduğunu deyib.
Qeyd edək ki, "Turan Tovuz"un prezidenti Ehtiram Quliyev məsələyə dair sərt açıqlama verərək, futbolçuların haqqını hakim Əliyar Ağayevə halal etmədiyini bildirib./milli.az

Председатель Комитета арбитров АФФА Рахим Гасанов прокомментировал спорные решения, принятые в первом матче 1/2 финала Кубка Азербайджана.
Medianews.az сообщает, что председатель также высказался по поводу скандальных решений в матче между «Туран Товуз» и «Зире» (0:2).
Он назвал неправильными решения арбитра в эпизодах, по которым игроки Товуз были недовольны и главный судья Алияр Агаев не назначил пенальти. Рахим Гасанов заявил, что оба эпизода были 11-метровыми ударами.
Отметим, что президент «Туран Товуз» Эхтирам Гулиев по этому поводу сделал резкое заявление, заявив, что футболисты не простят Алияру Агаеву несправедливое отношение к их правам./milli.az