Əliyar Ağayevin səhv qərar verdiyi TƏSDİQLƏNDİ:
AFFA Hakimlər Komitəsinin sədri Rəhim Həsənov Azərbaycan Kubokunun 1/2 final mərhələsinin ilk görüşündə keçirilən oyunlarla bağlı mübahisəli qərarları şərh edib.
Medianews.az xəbər verir ki, sədr "Turan Tovuz" və "Zirə" arasında keçirlən matçdakı (0:2) qalmaqallı qərarlar barədə də fikirlərini açıqlayıb.
O, həmin görüşdə tovuzluların narazı qaldığı və baş hakim Əliyar Ağayevin penalti təyin etmədiyi epizodlarda referinin qərarlarını yanlış adlandırıb. Rəhim Həsənov hər iki epizodun 11 metrlik cərimə zərbəsi olduğunu deyib.
Qeyd edək ki, "Turan Tovuz"un prezidenti Ehtiram Quliyev məsələyə dair sərt açıqlama verərək, futbolçuların haqqını hakim Əliyar Ağayevə halal etmədiyini bildirib./milli.az

Chairman of the AFFA Referees Committee Rahim Hasanov commented on the controversial decisions related to the matches played in the first leg of the Azerbaijan Cup semi-final stage.
Medianews.az reports that the chairman also shared his opinions about the scandalous decisions in the match between "Turan Tovuz" and "Zira" (0:2).
He called the referee's decisions wrong regarding the episodes in that meeting where the Tovuz team was dissatisfied and the head referee Aliyar Agayev did not award a penalty. Rahim Hasanov said that both incidents were penalty kicks.
It should be noted that the president of "Turan Tovuz," Ehtiram Guliyev, made a harsh statement on the issue, saying that the footballers did not forgive referee Aliyar Agayev./milli.az