Doğum tarixinizdəki bu rəqəm
Numeroloqlar bildirirlər ki, bəzi doğum tarixlərində karmik borc adlanan xüsusi rəqəmlər mövcuddur. Bu rəqəmlər insanın qərarlarına təsir edərək həyat yolunda eyni səhvləri təkrar etməsinə səbəb ola bilər.
Medianews.az Lent.az-a istinadla xəbər verir ki, bu cür rəqəmləri müəyyən etmək üçün əvvəlcə həyat yolu rəqəmi hesablanmalıdır. Ən çox rast gəlinən karmik borc rəqəmləri 13, 14, 16 və 19 hesab olunur.
Məlumata görə, hesablamanı aparmaq üçün doğum tarixi rəqəmlərlə yazılır və gün, ay, il ayrı-ayrılıqda toplanaraq sadələşdirilir. Daha sonra alınan nəticələr yenidən toplanaraq 1-dən 9-a qədər bir rəqəm əldə edilir (11, 22 və 33 istisna olmaqla). Bundan sonra isə hesablamanın müxtəlif mərhələlərində 13, 14, 16 və ya 19 rəqəmlərinin yaranıb-yaranmadığı yoxlanılır.
Mütəxəssislər qeyd edir ki, əgər bu rəqəmlər hesablamanın hər hansı mərhələsində ortaya çıxırsa, bu, insanın həyatında müəyyən “karmik dərslər”in olduğunu göstərə bilər.
Numeroloqların izahına görə, 13 rəqəmi intizam və zəhmətlə bağlıdır və bu halda insan başladığı işləri yarımçıq qoymaq və ya nəticə əldə etməkdə çətinlik çəkə bilər.
14 rəqəmi isə azadlıqla əlaqələndirilir və nəzarətin itirilməsi, həddən artıq davranışlar və asılılıqlarla özünü göstərə bilər.
16 rəqəmi daha çox insanın eqosuna təsir edir və həyatında ciddi dəyişikliklərə səbəb ola bilər. Bu dəyişikliklər isə daha dərin düşüncə və özünü dərk etməyə gətirib çıxara bilər.
19 rəqəmi isə müstəqillik və məsuliyyətlə bağlıdır, lakin mənfi hallarda tənhalıq və dəstək istəməkdə çətinlik kimi problemlər yarada bilər.
Bununla yanaşı, mütəxəssislər vurğulayır ki, numerologiya elmi əsaslara söykənmir və bu cür yanaşmalar daha çox inanclara və fərdi interpretasiyalara əsaslanır. Bu səbəbdən belə məlumatlar qərarvermə prosesində əsas vasitə kimi qəbul edilməməlidir.

Numerologists state that on some birth dates there are special numbers called karmic debts. These numbers can influence a person's decisions and cause them to repeat the same mistakes on their life path.
Medianews.az, citing Lent.az, reports that to determine these kinds of numbers, the life path number must first be calculated. The most common karmic debt numbers are considered to be 13, 14, 16, and 19.
According to the information, to perform the calculation, the birth date is written in numbers and the day, month, and year are summed separately and simplified. Then, the resulting numbers are summed again to obtain a single digit from 1 to 9 (except for 11, 22, and 33). After this, it is checked whether the numbers 13, 14, 16, or 19 appear at any stage of the calculation.
Experts note that if these numbers appear at any stage of the calculation, it may indicate that the person has certain "karmic lessons" in their life.
According to the explanation of numerologists, the number 13 relates to discipline and hard work, and in this case, the person may have difficulty finishing what they start or achieving results.
Number 14 is associated with freedom and can manifest as loss of control, extreme behaviors, and addictions.
Number 16 mostly affects a person's ego and can lead to significant changes in their life. These changes may bring about deeper thinking and self-awareness.
Number 19 relates to independence and responsibility but can cause problems such as loneliness and difficulty asking for support in negative situations.
Additionally, experts emphasize that numerology is not based on scientific foundations and such approaches rely more on beliefs and individual interpretations. For this reason, such information should not be considered a primary tool in decision-making processes.