DÇ-2026: Gecənin bütün oyunları
Medianews.az xəbər verir ki, Sietl stadionunda keçirilən G qrupunun matçında qalib müəyyənləşməyib - 1:1.
Afrikalıların heyətində Emam Aşur (19), Avropa təmsilçisində isə Romelu Lukaku (66) diqqət mərkəzinə düşüb.
Ötən gecə həmçinin Səudiyyə Ərəbistanı - Uruqvay oyunu keçirilib. Mayami stadionunda baş tutan H qrupunun matçında tərəflər hərəyə 1 qol vurublar.
Görüşdə hesabı asiyalılar açıblar. 41-ci dəqiqədə Abdulelah Alamri fərqlənib. Uruqvaylılara 1 xal qazandıran qolu 80-ci dəqiqədə Maksimiliano Arauxo vurub.
İran isə Yeni Zelandiya ilə qarşılaşıb. Okeaniya dövləti oyunda ilkin qola imza atıb. Belə ki, Yeni Zelandiya yığmasının heyətində Elayja Cast 7-ci dəqiqədə fərqlənib. Oyunun 32-ci dəqiqəsində İran futbolçusu Ramin Rezayan hesabı bərabərləşdirib.
Lakin ikinci hissədə Elayja Cast dubla imza atsa da, Məhəmməd Muhibbi qolun əvəzini 64-cü dəqiqədə çıxıb. Gərgin keçən matçda hesab dəyişməyib - 2:2.//Qaynarinfo

В чемпионате мира по футболу Бельгия встретилась с Египтом.
Medianews.az сообщает, что в матче группы G, прошедшем на стадионе в Сиэтле, победитель не был выявлен — 1:1.
В составе африканцев отличился Эмам Ашур (19-я минута), у европейской команды — Ромелу Лукаку (66-я минута).
Прошлой ночью также состоялся матч Саудовская Аравия — Уругвай. Встреча группы H на стадионе в Майами завершилась со счетом 1:1.
Счет в матче открыли азиаты. На 41-й минуте отличился Абдуллах Аламри. Гол, принесший уругвайцам одно очко, забил Максимилиано Араухо на 80-й минуте.
Иран же встретился с Новозеландией. Страна Океании открыла счет в матче. Так, в составе сборной Новой Зеландии отличился Элайджа Каст на 7-й минуте. На 32-й минуте игрок сборной Ирана Рамин Резаян сравнял счет.
Однако во втором тайме, несмотря на дубль Элайджи Каста, Мохаммад Мухибби ответил голом на 64-й минуте. В напряженном матче счет не изменился — 2:2.//Qaynarinfo