Çinli "3 bacı dolması" yeyərsə... -
Çinli bir kişinin Azərbaycan mətbəxinin məşhur təamı olan "3 bacı dolması"nı dadması sosial şəbəkələrdə marağa səbəb olub.
Medianews.az Milli.Az-a istinadən xəbər verir ki, görüntülər qısa zamanda yayılaraq izləyicilərin diqqətini çəkib.
Videoda Çinli qonağa badımcan, pomidor və bibərdən hazırlanan ənənəvi "3 bacı dolması" təqdim olunur. Təamın dadına baxan asiyalı kişi təəccübünü gizlədə bilmir.
O, yeməyin dadını çox bəyəndiyini sözlərlə yanaşı jest və mimikaları ilə də ifadə edir.
İzləyicilər şərhlərdə Azərbaycan mətbəxinin zənginliyini vurğulayıb, milli yeməklərin xaricilər tərəfindən bəyənilməsinin qürurverici olduğunu qeyd ediblər.
Görüntülər minlərlə baxış toplayıb. Şərhlərdə bir çox insan Çinli qonağın səmimi reaksiyasını "ən gözəl reklam" adlandırıb.

Если китайцы съедят "3 сестриных долмы"... -
Попытка китайского человека попробовать знаменитое блюдо азербайджанской кухни "3 сестры долмы" вызвала интерес в социальных сетях.
Medianews.az, ссылаясь на Milli.Az, сообщает, что видео быстро распространилось и привлекло внимание зрителей.
В видео китайскому гостю подают традиционную "3 сестры долму", приготовленную из баклажанов, помидоров и перца. Азиатский мужчина, попробовав блюдо, не может скрыть свое удивление.
Он выражает свою высокую оценку вкуса не только словами, но и жестами и мимикой.
Зрители в комментариях подчеркнули богатство азербайджанской кухни и отметили, что приятие национальных блюд иностранцами вызывает гордость.
Видео собрало тысячи просмотров. Многие в комментариях назвали искреннюю реакцию китайского гостя "лучшей рекламой".