Bu stadiona 130 milyon
Medianews.az Qaynarinfo-ya istinadən xəbər verir ki, müqavilədə Gəncə şəhər stadionunun yenidən qurulması üzrə işlərin davam etdirilməsi işlərinin satın alınması nəzərdə tutulur. Müqavilənin maliyyə dəyəri 2 816 685,91 manat təşkil edir. Satınalma proseduru birmənbə metodu ilə həyata keçirilib.
"İnşaatçı 3" MMC 2006-cı ildə qeydiyyata alınıb. Nizamnamə kapitalı 20 manatdır. Hüquqi ünvanı Bakı şəhəri Nərimanov rayonu, Tələt Şıxəliyev küçəsi, ev 20, qapı 1,2,3-də yerləşir. Şirkətin qanuni təmsilçisi Siraclı Qeys Məmməd oğludur.
"İnşaatçı 3" MMC haqqında açıq mənbələrdə əlavə məlumatlar yoxdur. Şirkətin internet səhifəsi və əlaqə telefonlarına rast gəlinmir. Qeys Siraclı barəsində də hər hansı məlumat gözə dəymir.
Gəncə şəhər stadionunun yenidən qurulması ilə bağlı Gənclər və İdman Nazirliyi ilə "İnşaatçı 3" MMC arasında bu müqavilə də daxil 129 233 351,90 manatlıq satınalma müqaviləsi imzalanıb.

Министерство молодежи и спорта заключило контракт на закупку с компанией "İnşaatçı 3".
Medianews.az со ссылкой на Qaynarinfo сообщает, что в контракте предусмотрены работы по продолжению реконструкции стадиона города Гянджа. Финансовая стоимость контракта составляет 2 816 685,91 маната. Процедура закупки была проведена по методу единственного источника.
Общество с ограниченной ответственностью "İnşaatçı 3" было зарегистрировано в 2006 году. Уставный капитал составляет 20 манатов. Юридический адрес: город Баку, район Нариманов, улица Талят Шихалиев, дом 20, квартиры 1, 2, 3. Законным представителем компании является Сираджлы Кейс Мамед оглы.
В открытых источниках нет дополнительной информации о ООО "İnşaatçı 3". Сайт компании и контактные телефоны отсутствуют. О Кейсе Сираджлы также не найдено никакой информации.
В связи с реконструкцией стадиона города Гянджа между Министерством молодежи и спорта и ООО "İnşaatçı 3" заключён контракт на закупку на сумму 129 233 351,90 манатов, включая данный контракт.