Bu ölkədə qarın qalınlığı 4 metrə çatdı -
Türkiyənin Van vilayətinin Başkale rayonunda İran sərhədi yaxınlığında yerləşən hərbi mövqelərə gedən yolların qardan təmizlənməsi üçün intensiv iş aparılır.
Medianews.az xarici mediaya istinadən xəbər verir ki, rayonda yağan güclü qar və çovğun səbəbindən yüksək dağlıq ərazilərdə yerləşən hərbi bazalara aparan yollar bağlanıb.
Bələdiyyənin qarla mübarizə qrupları həmin yolların yenidən açılması üçün işə başlayıb.
İran sərhəd xəttində yerləşən Sualtı məhəlləsi istiqamətində aparılan işlər zamanı bəzi ərazilərdə qarın qalınlığının 4 metrə çatdığı bildirilir. Ağır texnika bəzi hissələrdə qarı yararaq tunellər açaraq çətinliklə irəliləyir.
Rəsmi şəxslər bağlanan yolların qısa müddətdə yenidən nəqliyyatın istifadəsinə veriləcəyini bildiriblər.

В районе Башкале провинции Ван Турции, расположенном недалеко от иранской границы, проводится интенсивная работа по очистке дорог, ведущих к военным позициям, от снега.
Medianews.az, ссылаясь на иностранные СМИ, сообщает, что из-за сильного снега и метели, выпавших в районе, дороги, ведущие к военным базам, расположенным в высокогорных районах, закрыты.
Группы муниципалитета по борьбе со снегом приступили к работе по повторному открытию этих дорог.
При проведении работ в направлении района Сувалты, расположенного на линии иранской границы, сообщается, что толщина снега в некоторых местах достигает 4 метров. Тяжелая техника с трудом продвигается, прорезая снег и прокладывая тоннели в некоторых участках.
Официальные лица заявили, что закрытые дороги в кратчайшие сроки будут вновь открыты для транспортного движения.