"Bu, karyeramın ən vacib oyunudur” -
“Qarabağ”ın yarımmüdafiəçisi Pedro Bikalyo UEFA Çempionlar Liqası Liqa mərhələsinin 7-ci turunun “Ayntraxt”la oyunundan əvvəl keçirilən mətbuat konfransında iştirak edib.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən braziliyalı futbolçunun fikirlərini diqqətinizə çatdırır:
- Bu gün 20 Yanvardır. Bilirəm ki, ölkə üçün çox önəmli və kədərli gündür. 36 il bundan öncə insanlar müstəqillik üçün küçələrə axışıb və həyatlarını qurban veriblər. Allah onlara rəhmət etsin. Oyunla bağlı deyim ki Çempionlar Liqası matçıdır, bizim üçün çox vacibdir. Türkiyədə idik, orada hazırlıq keçdik. Bu, bizim üçün çox önəmli idi. İnanıram və ümid edirəm ki, bu toplanışda işlədiklərimizi sabah həyata keçirə biləcəyik.
- Bu oyunu öz karyeran üçün əhəmiyyətli hesab edirsən?
- Əminliklə deyə bilərəm ki bəli. Turnirin nəhəngliyini, oyunun vacibliyini nəzərə alsaq, çox önəmli matçdır. Qalib gəlsək, nələr olacağını təsəvvür edə bilirsiniz.
- Yenidən “matçın ən yaxşısı” olmaq məqsədin var?
- Belə məqsədim yoxdur. Əsas komandanın qalibiyyətidir. Əsas qələbə qazanmaqdır. Oyundan sonra kim seçiləcək, başqa məsələdir.
- Adın bir çox klublarla hallanırdı. Bu, sənin “Ayntraxt”la oyuna fokuslanmağına nə dərəcədə təsir etdi?
- Qətiyyətlə deyə bilərəm ki, bu, mənim oyuna köklənməyimə mane olmur. Bu matç karyeramın ən önəmli oyunudur. Tamamilə bu qarşılaşmaya fokuslanmışam. Digər məsələlər Qurban Qurbanovun və klub rəhbərliyinin işidir. Mən yanız oyunu düşünürəm.

Полузащитник "Карабаха" Педро Бикальо принял участие в пресс-конференции перед игрой 7-го тура группового этапа Лиги чемпионов УЕФА с "Айнтрахтом".
Medianews.az со ссылкой на "Qafqazinfo" обращает ваше внимание на мнения бразильского футболиста:
- Сегодня 20 января. Я знаю, что это очень важный и печальный день для страны. 36 лет назад люди вышли на улицы ради независимости и пожертвовали своими жизнями. Да упокоит их Бог. Что касается игры, скажу, что это матч Лиги чемпионов, он очень важен для нас. Мы были в Турции, там провели подготовку. Это было очень важно для нас. Верю и надеюсь, что то, над чем мы работали на сборе, завтра сможем реализовать на поле.
- Считаешь ли ты эту игру важной для своей карьеры?
- Могу с уверенностью сказать, что да. Учитывая масштаб турнира и важность игры, это очень важный матч. Если мы выиграем, можете представить, что произойдет.
- Есть ли у тебя цель вновь стать "лучшим игроком матча"?
- Такой цели у меня нет. Главное – победа команды. Главное – выиграть. Кто будет выбран после игры – это уже другой вопрос.
- Твое имя связывали с множеством клубов. Насколько это повлияло на твою концентрацию на игре с "Айнтрахтом"?
- Могу твердо сказать, что это не мешает мне настроиться на игру. Этот матч – самый важный в моей карьере. Я полностью сосредоточен на этой встрече. Другие вопросы – дело Кюрбана Кюрбанова и руководства клуба. Я думаю только об игре.