Bakıda və rayonlarda
Aprelin 11-13-də Bakıda və Abşeron yarımadasında, eyni zamanda bəzi bölgələrdə gözlənilən küləkli hava şəraiti ilə bağlı sarı və narıncı xəbərdarlıq verilib.
Qeyd edilib ki, Bakıda və Abşeron yarımadasında, Naxçıvan MR, Xızı, Siyəzən, Quba, Xaçmaz, Şabran, Gəncə, Şəmkir, Qazax, Tovuz, Ağstafa, Gədəbəy, Ağdam, Kəlbəcər, Laçın, Zəngilan, Yevlax, Bərdə, Tərtər, Neftçala, Lerik, Yardımlı, Qobustanda sarı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti 13.9-20.7 m/san təşkil edəcək.
Goranboy, Naftalan, Daşkəsən, Mingəçevir və Qusarda isə narıncı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti 20.8-28.4 m/san-dək güclənəcək.

On April 11-13, a yellow and orange warning has been issued due to expected windy weather conditions in Baku and the Absheron Peninsula, as well as in some other regions.
Medianews.az reports that the National Hydrometeorology Service has released information regarding this.
It has been noted that in Baku and the Absheron Peninsula, Nakhchivan Autonomous Republic, Khizi, Siyazan, Guba, Khachmaz, Shabran, Ganja, Shamkir, Gazakh, Tovuz, Aghstafa, Gadabay, Agdam, Kalbajar, Lachin, Zangilan, Yevlakh, Barda, Tartar, Neftchala, Lerik, Yardimli, and Gobustan, according to the yellow warning, a north-west wind will blow with a speed of 13.9-20.7 m/s.
In Goranboy, Naftalan, Dashkasan, Mingachevir, and Gusar, according to the orange warning, a north-west wind will blow and its speed will strengthen up to 20.8-28.4 m/s.