Bakıda keçiriləcək ən nüfuzlu beynəlxalq enerji tədbirlərindən biri olan Bakı Enerji Həftəsi bu il yenidən təşkil olunacaq. Bu barədə “Baku Energy Week” (Bakı Enerji Həftəsi) və “TransLogistica Caspian” sərgisinə həsr olunmuş mətbuat konfransında çıxış edən “Caspian Event Organiser” şirkətinin İcraçı direktoru Bəhruz Hidayətzadə məlumat verib.
Medianews.az xəbər verir ki, onun sözlərinə görə, ötən illər ərzində Bakı Enerji Həftəsi regional təşəbbüsdən qlobal enerji sənayesinin aparıcı platformalarından birinə çevrilib və beynəlxalq enerji bazarında güclü marka kimi formalaşıb.
Bəhruz Hidayətzadə qeyd edib ki, builki tədbirdə dünyanın müxtəlif ölkələrindən yüksək vəzifəli dövlət rəsmiləri, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri, eləcə də aparıcı enerji şirkətlərinin rəhbərləri iştirak edəcəklər.
Bildirilib ki, Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində keçirilən tədbirlərə Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi dəstək göstərir, Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti (SOCAR) baş tərəfdaş qismində çıxış edir.
Qeyd olunub ki, bu il “Baku Energy Week”də dünyanın 44 ölkəsindən 274 şirkət iştirakını təsdiq edilib.

One of the most prestigious international energy events to be held in Baku, Baku Energy Week, will be organized again this year. This was stated by Bahruz Hidayatzade, the Executive Director of "Caspian Event Organiser" company, during a press conference dedicated to "Baku Energy Week" and the "TransLogistica Caspian" exhibition.
According to Medianews.az, he said that over the past years, Baku Energy Week has transformed from a regional initiative into one of the leading platforms of the global energy industry and has established itself as a strong brand in the international energy market.
Bahruz Hidayatzade noted that this year's event will be attended by high-ranking state officials from various countries around the world, representatives of international organizations, as well as heads of leading energy companies.
It was reported that the events held within the framework of Baku Energy Week are supported by the Ministry of Energy of the Republic of Azerbaijan, and the State Oil Company of Azerbaijan Republic (SOCAR) acts as the main partner.
It was noted that this year, 274 companies from 44 countries around the world have confirmed their participation in "Baku Energy Week".