Bağçalara elektron növbələr
Məktəbəqədər təhsil müəssisələrinə elektron sənəd qəbulu sistemi üzrə növbələrin yaradılması müvəqqəti dayandırılır.
Bu barədə Medianews.az-a Məktəbəqədər və Ümumi Təhsil üzrə Dövlət Agentliyindən (MÜTDA) məlumat verilib.
Bildirilib ki, 2026-2027-ci tədris ili üzrə məktəbəqədər təhsil müəssisələrinə uşaqların elektron qeydiyyatına hazırlıq məqsədilə 19 may 2026-cı il tarixindən etibarən bq.edu.az portalı vasitəsilə həyata keçirilən yeni növbələrin yaradılması prosesi müvəqqəti olaraq dayandırılacaq. Bununla yanaşı, fasilə müddətində sistemdə olan, lakin hələ təsdiqlənməmiş sorğular silinəcək.
Qeyd edək ki, bq.edu.az vasitəsilə növbəti tədris ili üçün məktəbəqədər təhsil müəssisələrinə qəbul ilə bağlı geniş məlumat yaxın zamanda ictimaiyyətə təqdim ediləcəkdir.

The creation of queues for the electronic document admission system to preschool education institutions is temporarily suspended.
This information was provided to Medianews.az by the State Agency for Preschool and General Education (SAGE).
It was stated that, in preparation for the electronic registration of children to preschool education institutions for the 2026-2027 academic year, starting from May 19, 2026, the process of creating new queues carried out via the bq.edu.az portal will be temporarily suspended. Along with this, during the break period, requests that are in the system but not yet confirmed will be deleted.
It should be noted that extensive information regarding admission to preschool education institutions for the next academic year through bq.edu.az will be presented to the public soon.