Azərbaycanla ABŞ ilk dəfə olaraq bu addımı atacaq
İyunun 2-də Azərbaycanın İqtisadiyyat Nazirliyi və ABŞ Dövlət Departamentinin birgə təşkilatçılığı ilə, ABŞ-Azərbaycan Strateji Tərəfdaşlıq Xartiyasına uyğun olaraq, Bakı Enerji Həftəsi çərçivəsində ilk ABŞ-Azərbaycan İqtisadi Dialoqu keçiriləcək.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Birləşmiş Ştatların Azərbaycandakı səfirliyi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, tədbirin məqsədi regional bağlantılar, ticarət, sənaye, tranzit, enerji təhlükəsizliyi, investisiya, süni intellekt və rəqəmsal infrastruktur sahələrində əməkdaşlığın genişləndirilməsidir.
Dialoq çərçivəsində ABŞ və Azərbaycan biznes icmalarının iştirakı ilə xüsusi sessiya təşkil olunacaq. Sessiya zamanı bir sıra əməkdaşlıq sənədlərinin və kommersiya müqavilələrinin imzalanması nəzərdə tutulur.

On June 2, within the framework of Baku Energy Week, the first US-Azerbaijan Economic Dialogue will be held, jointly organized by the Ministry of Economy of Azerbaijan and the US Department of State, in accordance with the US-Azerbaijan Strategic Partnership Charter.
Medianews.az reports that this information was released by the United States Embassy in Azerbaijan.
It was stated that the purpose of the event is to expand cooperation in the fields of regional connectivity, trade, industry, transit, energy security, investment, artificial intelligence, and digital infrastructure.
Within the framework of the dialogue, a special session will be organized with the participation of US and Azerbaijani business communities. During the session, the signing of a number of cooperation documents and commercial agreements is planned.