İspaniyanın Las-Palmas-de-Qran-Kanariya şəhərində keçirilən cüdo üzrə yeniyetmələr arasında Avropa çempionatının ikinci yarış günündə Azərbaycan millisi aktivindəki medalların sayını yeddiyə çatdırıb.
Milli.Az xəbər verir ki, Sadiq Məmmədov (-73 kq) finala qədər uğurla irəliləyib. Cüdoçumuz həlledici görüşdə Bolqarıstan təmsilçisi İvan Nikolçevə məğlub olaraq Avropa çempionatının gümüş medalına layiq görülüb.
İlkin Qarayev (-66 kq) isə üçüncü yer uğrunda qarşılaşmada çexiyalı Hinek Şvetsə qalib gələrək, bürünc medal qazanıb.
Xatırladaq ki, yarışın ilk günündə millimizin heyətində Zəhra Quliyeva (-40 kq), Nihad Ağayev (-50 kq) qızıl, Fərid Rzazadə (-50 kq) gümüş, İbrahim Talıbov (-55 kq) və Könül Eyvazlı (-48 kq) isə bürünc medala yiyələniblər.

On the second day of the European Junior Judo Championship held in Las Palmas de Gran Canaria, Spain, the Azerbaijani team increased their medal count to seven.
According to Milli.Az, Sadiq Mammadov (-73 kg) advanced successfully to the final. Our judoka was awarded the silver medal of the European Championship after losing to Bulgarian representative Ivan Nikolchev in the decisive match.
Ilkin Garayev (-66 kg) won the bronze medal by defeating Czech opponent Hinek Svets in the match for third place.
Recall that on the first day of the competition, our team members Zahra Guliyeva (-40 kg), Nihad Agayev (-50 kg) won gold, Farid Rzazade (-50 kg) silver, and Ibrahim Talibov (-55 kg) and Konul Eyvazli (-48 kg) took bronze medals.