İspaniyanın Las-Palmas-de-Qran-Kanariya şəhərində keçirilən cüdo üzrə yeniyetmələr arasında Avropa çempionatının ikinci yarış günündə Azərbaycan millisi aktivindəki medalların sayını yeddiyə çatdırıb.
Milli.Az xəbər verir ki, Sadiq Məmmədov (-73 kq) finala qədər uğurla irəliləyib. Cüdoçumuz həlledici görüşdə Bolqarıstan təmsilçisi İvan Nikolçevə məğlub olaraq Avropa çempionatının gümüş medalına layiq görülüb.
İlkin Qarayev (-66 kq) isə üçüncü yer uğrunda qarşılaşmada çexiyalı Hinek Şvetsə qalib gələrək, bürünc medal qazanıb.
Xatırladaq ki, yarışın ilk günündə millimizin heyətində Zəhra Quliyeva (-40 kq), Nihad Ağayev (-50 kq) qızıl, Fərid Rzazadə (-50 kq) gümüş, İbrahim Talıbov (-55 kq) və Könül Eyvazlı (-48 kq) isə bürünc medala yiyələniblər.

Во втором соревновательном дне чемпионата Европы по дзюдо среди юношей и девушек в городе Лас-Пальмас-де-Гран-Канария, Испания, количество медалей в активе сборной Азербайджана достигло семи.
Как сообщает Milli.Az, Садыг Мамедов (-73 кг) успешно прошел до финала. Наш дзюдоист в решающем бою уступил болгарскому представителю Ивану Николчеву и заслуженно завоевал серебряную медаль чемпионата Европы.
Илькин Караев (-66 кг) в поединке за третье место победил чеха Гинек Шветса и завоевал бронзовую медаль.
Напомним, что в первый день соревнований в составе нашей сборной Зехра Гулиева (-40 кг), Нигад Агаев (-50 кг) получили золотые медали, Фарид Рзазаде (-50 кг) — серебряную, а Ибрагим Талыбов (-55 кг) и Кёнюль Эйвазлы (-48 кг) — бронзовые медали.