Arda Turan Ukraynada Rusiyanın raket zərbələrindən necə gizləndiyindən danışıb
"Növbəti oyundan əvvəlki gecə raket zərbələri endirildi. Sığınacağa getdik. Qəribə səslənə bilər, amma qorxmurduq, sadəcə yaxınlarımız üçün narahat idik".
Oxu.Az xəbər verir ki, bunu "Şaxtyor Donetsk"in baş məşqçisi Arda Turan "Sky Sport" telekanalına Ukraynada futbol həyatının çətinlikləri barədə danışarkən deyib.
Həmin gecə heç yata bilmədiklərini bildirən türkiyəli məşqçi hansı şəraitdə oynayacaqlarını heç vaxt bilmədiklərini vurğulayıb:
"Normal klubda səfərdən bir neçə saat sonra evə qayıda bilərsiniz. Amma burada belə deyil. Bəzən bir gündən çox vaxt aparır və yalnız 48 saatdan sonra yenidən işə başlaya bilərsiniz. Bu, asan deyil, çünki "Şaxtyor" oyunlarını Avropada keçirir və demək olar ki, hər matçı səfərdə oynayır. Uğur qazanmaq üçün rahatlıq zonanızdan kənara çıxmalısınız".

"Перед следующей игрой ночью были нанесены ракетные удары. Мы пошли в укрытие. Может показаться странным, но мы не боялись, просто переживали за наших близких".
Oxu.Az сообщает, что такое мнение высказал главный тренер "Шахтёра Донецк" Арда Туран в интервью телеканалу "Sky Sport", рассказывая о сложностях футбольной жизни в Украине.
Турецкий тренер отметил, что в ту ночь они вообще не смогли уснуть и подчеркнул, что никогда не знают, в каких условиях им предстоит играть:
"В нормальном клубе после выезда можно вернуться домой через несколько часов. Но здесь так не бывает. Иногда поездка занимает больше суток, и только через 48 часов можно снова приступить к работе. Это непросто, потому что "Шахтёр" проводит свои игры в Европе и почти все матчи играет на выезде. Чтобы добиться успеха, нужно выходить за пределы своей зоны комфорта".