Arda Turan Ukraynada Rusiyanın raket zərbələrindən necə gizləndiyindən danışıb
"Növbəti oyundan əvvəlki gecə raket zərbələri endirildi. Sığınacağa getdik. Qəribə səslənə bilər, amma qorxmurduq, sadəcə yaxınlarımız üçün narahat idik".
Oxu.Az xəbər verir ki, bunu "Şaxtyor Donetsk"in baş məşqçisi Arda Turan "Sky Sport" telekanalına Ukraynada futbol həyatının çətinlikləri barədə danışarkən deyib.
Həmin gecə heç yata bilmədiklərini bildirən türkiyəli məşqçi hansı şəraitdə oynayacaqlarını heç vaxt bilmədiklərini vurğulayıb:
"Normal klubda səfərdən bir neçə saat sonra evə qayıda bilərsiniz. Amma burada belə deyil. Bəzən bir gündən çox vaxt aparır və yalnız 48 saatdan sonra yenidən işə başlaya bilərsiniz. Bu, asan deyil, çünki "Şaxtyor" oyunlarını Avropada keçirir və demək olar ki, hər matçı səfərdə oynayır. Uğur qazanmaq üçün rahatlıq zonanızdan kənara çıxmalısınız".

Arda Turan talked about how he hid from Russia's missile strikes in Ukraine.
"Rocket strikes were carried out the night before the next game. We went to the shelter. It may sound strange, but we were not afraid, we were just worried about our loved ones."
Oxu.Az reports that this was said by Shakhtar Donetsk head coach Arda Turan to the "Sky Sport" channel while talking about the difficulties of football life in Ukraine.
The Turkish coach stated that they could not sleep at all that night and emphasized that they never knew under what conditions they would play:
"In a normal club, you can return home a few hours after an away game. But it is not like that here. Sometimes it takes more than a day, and you can only resume work after 48 hours. This is not easy, because Shakhtar plays its games in Europe and practically plays every match away. To succeed, you have to step out of your comfort zone."