“Avroviziya - 2026"nın qalibi:
“Avroviziya - 2026"nın bolqarıstanlı qalibi "Dara" ləqəbli Darina Yotova Türkiyə ilə bağlı diqqətçəkən açıqlama verib.
O, bu barədə “CNN Türk”ə danışıb.
Dara Türkiyənin Avroviziya səhnəsinə qayıtmalı olduğunu vurğulayıb. "Türkiyə həmişə rəngarəng və unikal bir ölkə olub. Musiqinizi bu səhnədə görmək çox dəyərlidir. Türkiyə bu platformaya layiqdir. Sizi gələn il Bolqarıstanda görmək istəyirik, lütfən, geri qayıdın”, - deyə o qeyd edib.
Həyat yoldaşının türk olduğunu deyən sənətçi tez-tez Türkiyəyə səfər etdiyini bildirib: “Həyat yoldaşım türkdür və ailəsi Bolqarıstanda yaşayır. Biz daim Türkiyəyə gedib-gəlirik. Türk mədəniyyətinin, yeməklərinin və insanlarının pərəstişkarıyam”./publika.az

Победительница "Евровидения-2026" из Болгарии, известная под псевдонимом "Dara", Дарина Йотова, сделала заметное заявление касательно Турции.
Об этом она рассказала в интервью "CNN Türk".
Dara подчеркнула, что Турция должна вернуться на сцену Евровидения. "Турция всегда была яркой и уникальной страной. Очень ценно видеть вашу музыку на этой сцене. Турция заслуживает этой платформы. Мы хотим видеть вас в следующем году в Болгарии, пожалуйста, возвращайтесь", — отметила она.
Исполнительница сообщила, что её супруг — турок, и она часто бывает в Турции: "Мой супруг — турок, и его семья живёт в Болгарии. Мы постоянно ездит в Турцию туда и обратно. Я поклонница турецкой культуры, кухни и людей". /publika.az