AFFA klublara oyunçuları izləyə bilmək üçün
Medianews.az xəbər verir ki, bunu qurumun baş katibinin müşaviri Elçin Məmmədov "Eyeball" şirkəti ilə müqavilə imzalanma mərasimindən sonra mətbuat konfransında bildirib.
"Klublar AFFA tərəfindən keçirilən liqalarda oynayırlar. İzləmələr üçün kameralar alınacaq və klublara veriləcək. Bu, klublara imkan verəcək ki, öz oyunçularını izləyə bilsinlər. Bu kameralar əsasən U-15, U-16 və Yüksək Qızlar Liqasında istifadə olunacaq", - deyə o söyləyib.
Qeyd edək ki, müqaviləyə əsasən, "Eyeball" şirkətinin kamera və analiz platforması AFFA-nın bayrağı altında keçirilən aşağı yaş qrupları üzrə çempionatlarda tətbiq olunacaq.//Bakıvaxtı.az

АФФА предоставит клубам камеры для возможности наблюдения за игроками.
Medianews.az сообщает, что об этом на пресс-конференции после церемонии подписания контракта с компанией "Eyeball" заявил советник генерального секретаря организации Элчин Мамедов.
"Клубы играют в лигах, проводимых АФФА. Будут приобретены камеры для наблюдения и переданы клубам. Это даст клубам возможность наблюдать за своими игроками. Эти камеры будут использоваться в основном в лиге U-15, U-16 и Высшей женской лиге", - сказал он.
Отметим, что согласно договору, камеры и аналитическая платформа компании "Eyeball" будут применяться в чемпионатах среди младших возрастных групп, проводимых под эгидой АФФА.//Bakıvaxtı.az