ABŞ generalından şok etiraf:
ABŞ və İsrailin İrana qarşı başlatdığı hərbi əməliyyatın miqyası 2003-cü ildəki İraq müharibəsini geridə qoyub. General Bred Kuper bildirib ki, əməliyyatın ilk zərbəsi İraqda həyata keçirilən ilk əməliyatdan iki dəfə daha böyük olub.
Musavat.com bildirir ki, komandanlığın açıqladığı əsas faktlar və əldə olunan nəticələr aşağıdakı kimidir.
Texnoloji qisas: ABŞ İranın pilotsuz uçuş aparatlarını (PUA) elektron mübarizə üsulları ilə ələ keçirib, onları proqram səviyyəsində təkmilləşdirərək yenidən İranın hərbi hədəflərinə qarşı istifadə edib.
Hərbi dəniz itkiləri: Əməliyyat çərçivəsində İranın 17 gəmisi, o cümlədən 2025-ci ildə suya salınmış ən müasir "Şəhid Bakri" helikopter və dron daşıyıcısı, həmçinin sualtı qayığı batırılıb.
Hava üstünlüyü: ABŞ və İsrail İran səmasında tam hava üstünlüyünü təmin edib. Hücumlarda B-2, B-1 və B-52 strateji bombardmançıları iştirak edir.
İdarəetmənin iflici: İran ordusunun komanda-idarəetmə zəncirinin böyük hissəsi artıq məhv edilib və ya tamamilə sıradan çıxarılıb.
Əsas hədəf: Hazırda koalisiya qüvvələrinin əsas diqqəti İranın mobil raket buraxılış qurğularının aşkarlanaraq məhv edilməsinə yönəlib.
Bred Kuperin sözlərinə görə, əməliyyatın gedişatı nəzərdə tutulan qrafiki qabaqlayır və İranın hərbi infrastrukturu bərpaolunmaz dərəcədə zərər görüb.

Shocking confession from a US general:
The scale of the military operation launched by the US and Israel against Iran has surpassed the Iraq war of 2003. General Brad Cooper stated that the first strike of the operation was twice as large as the first operation carried out in Iraq.
Musavat.com reports that the key facts disclosed by the command and the conclusions reached are as follows.
Technological revenge: The US captured Iran's unmanned aerial vehicles (UAVs) using electronic warfare methods, improved them at the software level, and reused them against Iran’s military targets.
Naval losses: Within the framework of the operation, 17 Iranian ships were sunk, including the most modern "Shahid Bakri" helicopter and drone carrier launched into the water in 2025, as well as a submarine.
Air superiority: The US and Israel have secured complete air superiority over Iranian airspace. B-2, B-1, and B-52 strategic bombers are participating in the attacks.
Paralysis of command: A large part of the Iranian army’s command-and-control chain has already been destroyed or completely disabled.
Main objective: The coalition forces are currently focusing primarily on discovering and destroying Iran’s mobile missile launchers.
According to Brad Cooper, the operation is proceeding ahead of the planned schedule, and Iran’s military infrastructure has suffered irreparable damage.