Zelenski Putinə daha bir məktub ötürübmüş
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski iş adamı Roman Abramoviç vasitəsilə Rusiya lideri Vladimir Putinə daha bir məktub göndərib.
Bu barədə “Financial Times” (FT) qəzeti məlumat yayıb.
Bildirilir ki, mayın sonunda Ukrayna lideri milyarderdən Rusiya prezidentinə şəxsi görüşə hazır olduğuna dair mesajı çatdırmasını xahiş edib. Məlumata görə, məktubda Rusiya-Ukrayna müharibəsinin başlanmasından sonra iki dövlət başçısının ilk şəxsi görüşü ola biləcək ikitərəfli sammit keçirmək imkanından söhbət açılıb.
Nəşr iddia edir ki, Abramoviç tərəfindən ötürülən məktubun məzmunu Zelenskinin Putinə iyunun 4-də ünlanladığı açıq məktubunun məzmununa yaxındır./“Qafqazinfo”

Зеленский передал Путину еще одно письмо
Президент Украины Владимир Зеленский через бизнесмена Романа Абрамовича отправил еще одно письмо российскому лидеру Владимиру Путину.
Об этом сообщила газета «Financial Times» (FT).
Отмечается, что в конце мая лидер Украины попросил миллиардера передать российскому президенту сообщение о своей готовности к личной встрече. По информации, в письме идет речь о возможности провести двусторонний саммит, который мог бы стать первой личной встречей двух глав государств после начала войны между Россией и Украиной.
Издание утверждает, что содержание письма, переданного Абрамовичем, близко к содержанию открытого письма Зеленского Путину, опубликованного 4 июня./«Qafqazinfo»