Zakir Həsənov Pakistana başsağlığı verdi
Azərbaycanın müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Pakistanın Silahlı Qüvvələrinin Quru Qoşunlarının Komandanı – Müdafiə Qüvvələrinin rəisi Feldmarşal Seyid Asim Munirə başsağlığı ünvanlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Müdafiə Nazirliyi məlumat yayıb.
Başsağlığında deyilir: "Pakistan Ordusuna məxsus Mİ-17 tipli helikopterin yaranmış texniki nasazlıq səbəbindən Müzəffərabad şəhəri yaxınlığında qəzaya uğraması və ekipaj üzvlərinin həlak olması barədə xəbər məni dərindən kədərləndirdi.
Baş vermiş aviaqəza nəticəsində həlak olanlara rəhmət diləyir, onların yaxınlarının dərdlərinə şərik olur, ailələrinə dərin hüznlə başsağlığı verirəm.
Allah rəhmət eləsin."
Xatırladaq ki, ötən gün Pakistanda ordu aviasiyasının "Mi-17" helikopteri qəzaya uğrayıb, göyərtədəki bütün şəxslər həlak olub.

Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов выразил соболезнования командующему Сухопутными войсками Вооруженных сил Пакистана – начальнику Сил обороны фельдмаршалу Саиду Асиму Муниру.
Medianews.az сообщает, что об этом информирует Министерство обороны.
В соболезновании говорится: «Меня глубоко огорчила новость о катастрофе вертолета Ми-17 пакистанской армии недалеко от города Музаффарабад вследствие возникшей технической неисправности и гибели членов экипажа.
Я выражаю соболезнования родным и близким погибших в результате произошедшей авиакатастрофы, разделяю их скорбь и с глубоким прискорбием выражаю соболезнования их семьям.
Пусть Бог упокоит их души.»
Напомним, что накануне армейский вертолет "Ми-17" в Пакистане потерпел крушение, при этом все находившиеся на борту погибли.