Zakir Həsənov Pakistana başsağlığı verdi
Azərbaycanın müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Pakistanın Silahlı Qüvvələrinin Quru Qoşunlarının Komandanı – Müdafiə Qüvvələrinin rəisi Feldmarşal Seyid Asim Munirə başsağlığı ünvanlayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Müdafiə Nazirliyi məlumat yayıb.
Başsağlığında deyilir: "Pakistan Ordusuna məxsus Mİ-17 tipli helikopterin yaranmış texniki nasazlıq səbəbindən Müzəffərabad şəhəri yaxınlığında qəzaya uğraması və ekipaj üzvlərinin həlak olması barədə xəbər məni dərindən kədərləndirdi.
Baş vermiş aviaqəza nəticəsində həlak olanlara rəhmət diləyir, onların yaxınlarının dərdlərinə şərik olur, ailələrinə dərin hüznlə başsağlığı verirəm.
Allah rəhmət eləsin."
Xatırladaq ki, ötən gün Pakistanda ordu aviasiyasının "Mi-17" helikopteri qəzaya uğrayıb, göyərtədəki bütün şəxslər həlak olub.

Azerbaijan's Minister of Defense, Colonel General Zakir Hasanov, extended his condolences to Field Marshal Syed Asim Munir, Commander of the Pakistan Armed Forces' Land Forces – Chief of Defense Staff.
Medianews.az reports that the Ministry of Defense released a statement regarding this matter.
The condolence message states: "I was deeply saddened to hear the news about the crash of a Pakistan Army’s MI-17 helicopter near Muzaffarabad city due to a technical malfunction and the death of the crew members.
I pray for mercy upon those who lost their lives in the aviation accident, share the pain of their relatives, and express my deepest condolences to their families with profound sorrow.
May God have mercy on them."
It should be recalled that the day before yesterday, a military aviation "Mi-17" helicopter crashed in Pakistan, and all persons on board died.