Yaponiyada güclü qar yağışı can almaqda davam edir: Ölənlərin sayı artdı
Yaponiyada yanvarın 20-dən etibarən təsirini göstərən güclü qar yağışı və şaxtalı hava şəraiti ağır nəticələrə səbəb olub.
BAKU.WS xəbər verir ki, Yaponiyanın Yanğın və Fəlakətlərin İdarə Edilməsi Agentliyinin (FDMA) son məlumatına görə, ölkə üzrə ölənlərin sayı 27 nəfərə yüksəlib, 290 nəfər isə xəsarət alıb.
Məlumata əsasən, ən çox insan itkisi 12 nəfərlə Niigata əyalətində qeydə alınıb. Akita əyalətində 6, Hokkaydoda 3, Aomoridə isə 2 nəfər həyatını itirib. İvate, Yamagata, Naqano və Şimane əyalətlərində isə hər birində 1 nəfərin öldüyü bildirilib.
Güclü qar yağışı və buzlanma nəticəsində baş verən qəzalar zamanı 101 nəfər ağır, 189 nəfər isə yüngül xəsarət alıb. Şiddətli hava şəraiti ölkənin bir çox bölgəsində hava, avtomobil və dəmir yolu nəqliyyatında ciddi problemlər yaradıb.
Qeyd edək ki, yanvarın 23-də yayılan ilkin məlumatlarda ölənlərin sayının 4, yaralıların isə 26 nəfər olduğu açıqlanmışdı. Son günlərdə hava şəraitinin pisləşməsi itkilərin artmasına səbəb olub.

Heavy snowfall in Japan continues to claim lives:
Severe snowfall and icy weather conditions that began to take effect in Japan from January 20 have caused serious consequences.
BAKU.WS reports that according to the latest data from Japan's Fire and Disaster Management Agency (FDMA), the number of deaths across the country has risen to 27, with 290 people injured.
According to the information, the highest number of casualties, 12 people, was recorded in Niigata Prefecture. In Akita Prefecture, 6, in Hokkaido 3, and in Aomori 2 people lost their lives. In Iwate, Yamagata, Nagano, and Shimane Prefectures, it was reported that one person died in each.
As a result of accidents caused by heavy snowfall and icy conditions, 101 people were seriously injured and 189 sustained minor injuries. The severe weather conditions created serious problems in air, automobile, and railway transportation in many regions of the country.
It should be noted that initial reports released on January 23 stated the number of deaths as 4 and injured people as 26. The worsening weather in recent days has led to an increase in casualties.