Vəfa Şərifovanı təhqir edən qadın məhkum olundu
Xocavənd Rayon Məhkəməsində sosial şəbəkədə müğənni Vəfa Şərifovanı təhqir edən şəxs barəsində qərar elan olunub.
Bu barədə Oxu.Az-a V.Şərifovanın vəkili Elməddin Məhərrəmov deyib.
O, bildirib ki, məhkəmənin qərarı ilə Arzu Məmmədova Cinayət Məcəlləsinin 148-ci (təhqir) maddəsi ilə təqsirli bilinərək 480 saat ictimai işlərə cəlb olunub. Qərara əsasən, A.Məmmədovaya elektron nəzarət qolbağı tətbiq edilib. O, hər gün 4 saat olmaqla 480 saat ictimai işlər görməyə məhkum edilib.
Xatırladaq ki, Arzu Məmmədova 2024-cü ilin noyabr ayında "TikTok" platformasında "zuzu_muzisiyev" adlı hesabla Vəfa Şərifovanı təhqir edib.

A decision has been announced regarding the person who insulted singer Vafa Sharifova on social media at the Khojavend District Court.
V. Sharifova's lawyer, Elmeddin Maharramov, told Oxu.Az about this.
He stated that by the court decision, Arzu Mammadova was found guilty under Article 148 (insult) of the Criminal Code and sentenced to 480 hours of community service. According to the decision, an electronic monitoring bracelet was applied to A. Mammadova. She was sentenced to perform 480 hours of community service, 4 hours per day.
Recall that in November 2024, Arzu Mammadova insulted Vafa Sharifova on the "TikTok" platform using the account named "zuzu_muzisiyev."