Vəfa Şərifovanı təhqir edən qadın məhkum olundu
Xocavənd Rayon Məhkəməsində sosial şəbəkədə müğənni Vəfa Şərifovanı təhqir edən şəxs barəsində qərar elan olunub.
Bu barədə Oxu.Az-a V.Şərifovanın vəkili Elməddin Məhərrəmov deyib.
O, bildirib ki, məhkəmənin qərarı ilə Arzu Məmmədova Cinayət Məcəlləsinin 148-ci (təhqir) maddəsi ilə təqsirli bilinərək 480 saat ictimai işlərə cəlb olunub. Qərara əsasən, A.Məmmədovaya elektron nəzarət qolbağı tətbiq edilib. O, hər gün 4 saat olmaqla 480 saat ictimai işlər görməyə məhkum edilib.
Xatırladaq ki, Arzu Məmmədova 2024-cü ilin noyabr ayında "TikTok" platformasında "zuzu_muzisiyev" adlı hesabla Vəfa Şərifovanı təhqir edib.

Женщина, оскорбившая Вефа Шарифову, была осуждена.
В Ходжавендском районном суде было вынесено решение по делу лица, оскорбившего певицу Вефу Шарифову в социальной сети.
Об этом Oxu.Az сообщил адвокат Вефы Шарифовой Эльмедин Магеррамов.
Он сообщил, что по решению суда Арзу Мамедова признана виновной по статье 148 (оскорбление) Уголовного кодекса и назначено наказание в виде 480 часов общественных работ. Согласно решению, на А.Мамедову наложен электронный контрольный браслет. Она приговорена к выполнению 480 часов общественных работ, по 4 часа в день.
Напомним, что в ноябре 2024 года Арзу Мамедова оскорбила Вефу Шарифову на платформе "TikTok" с аккаунта под именем "zuzu_muzisiev".