Trampın zarafatını “vulqar” adlandırdı
Fransa Xarici İşlər Nazirliyinin Avropa məsələləri üzrə naziri Benjamin Addad ABŞ-nin Fransaya münasibətini “dostluqdan uzaq” adlandırıb.
Medianews.az xəbər verir ki, o bildirib ki, ABŞ prezidenti Donald Trampın Fransa lideri Emmanuel Makronun ailə həyatı ilə bağlı istehzalı sözləri “son dərəcə vulqar”dır.
Bununla belə, nazir vurğulayıb ki, Paris Vaşinqtonu hələ də müttəfiq kimi görür. Onun sözlərinə görə, Makron ABŞ-nin hazırkı lideri ilə ilk prezidentlik dövründən bəri açıq və konstruktiv dialoqa malik olub və bu mübadilələrin davam edəcəyinə əmindir.
Fransa tərəfi ABŞ ilə münasibətlərdə gərginlik yaransa da, strateji əməkdaşlığın qorunacağını bəyan edib.

Benjamin Addad, the French Minister for European Affairs at the Ministry of Foreign Affairs of France, described the United States' attitude towards France as "far from friendship."
Medianews.az reports that he stated that the mocking remarks by U.S. President Donald Trump about the family life of French leader Emmanuel Macron are "extremely vulgar."
Nevertheless, the minister emphasized that Paris still considers Washington as an ally. According to him, Macron has had an open and constructive dialogue with the current U.S. leader since the first term of his presidency, and he is confident that these exchanges will continue.
The French side declared that despite tensions in relations with the U.S., strategic cooperation will be preserved.