Trampın zarafatını “vulqar” adlandırdı
Fransa Xarici İşlər Nazirliyinin Avropa məsələləri üzrə naziri Benjamin Addad ABŞ-nin Fransaya münasibətini “dostluqdan uzaq” adlandırıb.
Medianews.az xəbər verir ki, o bildirib ki, ABŞ prezidenti Donald Trampın Fransa lideri Emmanuel Makronun ailə həyatı ilə bağlı istehzalı sözləri “son dərəcə vulqar”dır.
Bununla belə, nazir vurğulayıb ki, Paris Vaşinqtonu hələ də müttəfiq kimi görür. Onun sözlərinə görə, Makron ABŞ-nin hazırkı lideri ilə ilk prezidentlik dövründən bəri açıq və konstruktiv dialoqa malik olub və bu mübadilələrin davam edəcəyinə əmindir.
Fransa tərəfi ABŞ ilə münasibətlərdə gərginlik yaransa da, strateji əməkdaşlığın qorunacağını bəyan edib.

Министр Франции по европейским делам Бенжамин Аддад назвал отношение США к Франции «далеким от дружбы».
Medianews.az сообщает, что он заявил, что ироничные высказывания президента США Дональда Трампа о личной жизни лидера Франции Эммануэля Макрона являются «чрезвычайно вульгарными».
Тем не менее министр подчеркнул, что Париж по-прежнему рассматривает Вашингтон как союзника. По его словам, Макрон с нынешним лидером США с начала первого президентского срока поддерживает открытый и конструктивный диалог и уверен, что эти обмены мнениями продолжатся.
Французская сторона заявила, что несмотря на напряженность в отношениях с США, стратегическое сотрудничество будет сохранено.