"Şəki, Zaqatala və Naxçıvan..."  - İsrail səfirindən MARAQLI AÇIQLAMALAR
Bakıda keçirilən Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü Sessiyası (WUF13) bizdə dərin və müsbət təəssürat formalaşdırdı.
Bunu İsrailin Azərbaycandakı səfiri Ronen Kraus Medianews.az-a verdiyi açıqlamada bildirib.
O bildirib ki, tədbir çərçivəsinə sərgi mərkəzini ziyarət edib: “Azərbaycan pavliyonunu da ziyarət etdik və Azərbaycanın turizm imkanları barədə müzakirə apardıq".
“İsraildən Azərbaycana gələn turistlərin sayı getdikcə artır. Buna görə də biz müxtəlif turizm istiqamətləri barədə müzakirələr apardıq. Şəki, Zaqatala, Naxçıvan və digər bölgələr haqqında söhbət etdik. Əminəm ki, gələcəkdə daha çox israilli turist Azərbaycanın gözəl məkanlarını ziyarət edəcək”, - deyə səfir əlavə edib.

13-я сессия Всемирного городского форума (WUF13), проведённая в Баку, оставила у нас глубокое и положительное впечатление.
Об этом в интервью Medianews.az заявил посол Израиля в Азербайджане Ронен Краус.
Он отметил, что в рамках мероприятия посетил выставочный центр: «Мы также посетили павильон Азербайджана и обсудили туристические возможности страны».
«Число туристов из Израиля, приезжающих в Азербайджан, постоянно растёт. Поэтому мы обсуждали различные туристические направления. Говорили о Шеки, Закатале, Нахчыване и других регионах. Я уверен, что в будущем ещё больше израильских туристов посетят прекрасные места Азербайджана», — добавил посол.