"Şəki, Zaqatala və Naxçıvan..."  - İsrail səfirindən MARAQLI AÇIQLAMALAR
Bakıda keçirilən Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü Sessiyası (WUF13) bizdə dərin və müsbət təəssürat formalaşdırdı.
Bunu İsrailin Azərbaycandakı səfiri Ronen Kraus Medianews.az-a verdiyi açıqlamada bildirib.
O bildirib ki, tədbir çərçivəsinə sərgi mərkəzini ziyarət edib: “Azərbaycan pavliyonunu da ziyarət etdik və Azərbaycanın turizm imkanları barədə müzakirə apardıq".
“İsraildən Azərbaycana gələn turistlərin sayı getdikcə artır. Buna görə də biz müxtəlif turizm istiqamətləri barədə müzakirələr apardıq. Şəki, Zaqatala, Naxçıvan və digər bölgələr haqqında söhbət etdik. Əminəm ki, gələcəkdə daha çox israilli turist Azərbaycanın gözəl məkanlarını ziyarət edəcək”, - deyə səfir əlavə edib.

The 13th Session of the World Urban Forum (WUF13) held in Baku left a deep and positive impression on us.
This was stated by Israel's ambassador to Azerbaijan Ronen Kraus in an interview with Medianews.az.
He said that within the framework of the event, they visited the exhibition center: “We also visited the Azerbaijan pavilion and discussed Azerbaijan's tourism opportunities.”
“The number of tourists coming from Israel to Azerbaijan is gradually increasing. Therefore, we held discussions about various tourism directions. We talked about Sheki, Zagatala, Nakhchivan, and other regions. I am confident that in the future, more Israeli tourists will visit Azerbaijan's beautiful places,” the ambassador added.