Sankt-Peterburqda əmək miqrantlarına yeni qadağa qoyula bilər
Sankt-Peterburq polisi əmək miqrantlarının topdan və pərakəndə ticarət sahəsində çalışmasını qadağan etmək təşəbbüsü ilə çıxış edəcək. Bu tədbir xarici vətəndaşların anbar işçisi və ya məsləhətçi kimi qeydiyyata alınıb, faktiki olaraq mühafizəçi kimi fəaliyyət göstərməsinin qarşısını almaq məqsədi daşıyır.
Oxu.Az xəbər verir ki, bu barədə Rusiya Daxili İşlər Nazirliyinin Sankt-Peterburq və Leninqrad vilayəti üzrə Baş İdarəsinin rəisi Roman Pluqin bildirib.
O xatırladıb ki, qanunvericiliyə əsasən, xarici vətəndaşların mühafizəçi kimi çalışması qadağandır. Pluqinin sözlərinə görə, yeni təşəbbüs taksi sürücüləri və kuryerlərlə bağlı artıq tətbiq edilən məhdudiyyətlər nümunəsində hazırlanacaq.

A new ban may be imposed on labor migrants in Saint Petersburg
The Saint Petersburg police will propose a ban on labor migrants working in wholesale and retail trade. This measure aims to prevent foreign citizens from being registered as warehouse workers or consultants but actually working as security guards.
Oxu.Az reports that this was stated by Roman Plugin, head of the Main Directorate of the Ministry of Internal Affairs of Russia for Saint Petersburg and the Leningrad region.
He recalled that according to legislation, foreign citizens are prohibited from working as security guards. According to Plugin, the new initiative will be prepared following the example of restrictions already applied to taxi drivers and couriers.