Sankt-Peterburqda əmək miqrantlarına yeni qadağa qoyula bilər
Sankt-Peterburq polisi əmək miqrantlarının topdan və pərakəndə ticarət sahəsində çalışmasını qadağan etmək təşəbbüsü ilə çıxış edəcək. Bu tədbir xarici vətəndaşların anbar işçisi və ya məsləhətçi kimi qeydiyyata alınıb, faktiki olaraq mühafizəçi kimi fəaliyyət göstərməsinin qarşısını almaq məqsədi daşıyır.
Oxu.Az xəbər verir ki, bu barədə Rusiya Daxili İşlər Nazirliyinin Sankt-Peterburq və Leninqrad vilayəti üzrə Baş İdarəsinin rəisi Roman Pluqin bildirib.
O xatırladıb ki, qanunvericiliyə əsasən, xarici vətəndaşların mühafizəçi kimi çalışması qadağandır. Pluqinin sözlərinə görə, yeni təşəbbüs taksi sürücüləri və kuryerlərlə bağlı artıq tətbiq edilən məhdudiyyətlər nümunəsində hazırlanacaq.

Петербургская полиция выступит с инициативой запрета работы трудовых мигрантов в сфере оптовой и розничной торговли. Эта мера направлена на предотвращение фактической деятельности охранником иностранных граждан, зарегистрированных в качестве складских работников или консультантов.
Как сообщает Oxu.Az, об этом заявил глава Главного управления МВД России по Санкт-Петербургу и Ленинградской области Роман Плугин.
Он напомнил, что в соответствии с законодательством иностранным гражданам запрещено работать охранниками. По словам Плугина, новая инициатива будет разработана по образцу уже введённых ограничений в отношении таксистов и курьеров.