Rusiyada məhkəmə azərbaycanlı Şahlar Novruzovun aktivlərini müsadirə edib
Krasnodar diyarının Arbitraj Məhkəməsi Baş Prokurorluğun azərbaycanlı Şahlar Novruzovun aktivlərinin Rusiya dövlətinin gəliri kimi müsadirə edilməsi barədə iddiasını təmin edib.
Məhkəmənin qərarı ilə "Tuapsinskiy morskoy kommerçeskiy port" (TMKP)" MMC və "Predpriyatiye TMKP" MMC-nin nizamnamə kapitalındakı payların 100%-i Rusiyanın xəzinəsinə keçib.
Dövlət həmçinin Temryuk dəniz yükləmə terminalını və "Dar frut" MMC-yə məxsus obyektləri də əldə edib.
Şahlar Novruzov hazırda xüsusilə böyük məbləğdə dələduzluqda ittiham olunaraq həbsdə saxlanılır.\Oxu.Az

Арбитражный суд Краснодарского края удовлетворил иск Генеральной прокуратуры о конфискации активов азербайджанца Шахлара Новрузова в доход государства России.
По решению суда 100% долей уставного капитала ООО «Туапсинский морской коммерческий порт» (ТМКП) и ООО «Предприятие ТМКП» перешли в казну России.
Государство также получило темрюкский морской грузовой терминал и объекты, принадлежащие ООО «Дар фрукт».
В настоящее время Шахлар Новрузов находится под стражей, обвиняемый, в частности, в крупном мошенничестве.\Oxu.Az