Rusiyada kişi yoldan keçənlərə
Rusiyanın Kareliya Respublikasının Petrozavodsk şəhərində bir kişi yaşayış binasının pəncərəsindən yoldan keçən şəxslərə atəş açıb. Hadisə nəticəsində iki nəfər yaralanıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə yerli “Karelİnform” nəşri sosial şəbəkələrdə yayılan məlumatlara istinadən xəbər yayıb.
Bildirilir ki, insident Lososinsk şossesində baş verib.
Məlumata görə, 38 yaşlı kişi yaşayış binasının dördüncü mərtəbəsindən küçədə hərəkət edən insanlara atəş açıb. Nəticədə 34 yaşlı iki kişi xəsarət alıb. Yaralılar xəstəxanaya yerləşdiriliblər.
Hadisəni törədən şəxs hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb. Faktla bağlı araşdırma aparılır, insidentin təfərrüatı hələlik açıqlanmayıb.
Qeyd edək ki, iyunun 20-də Rusiyanın Krasnodar şəhərində 19 yaşlı gənc ticarət mərkəzinin ziyarətçilərinə hücum edib. O, binada yerləşən çoxfunksiyalı mərkəzin otağına daxil olaraq bir neçə nəfəri bıçaqlayıb, daha sonra isə uşaq əyləncə mərkəzinə kustar üsulla hazırlanmış petarda atıb. Saxlanılan şəxs istintaq zamanı hücumu sifariş əsasında törətmədiyini, “sadəcə yaşamaqdan bezdiyini” bildirib. Hücum edən şəxs hadisə şahidlərindən biri tərəfindən zərərsizləşdirilərək saxlanılıb.(konkret.az)

In the city of Petrozavodsk in the Republic of Karelia, Russia, a man opened fire from the window of a residential building at people passing by on the street. As a result of the incident, two people were injured.
Medianews.az reports that the local "KarelInform" publication released the news based on information circulating on social networks.
It is reported that the incident took place on Lososinsk Highway.
According to the information, the 38-year-old man fired from the fourth floor of a residential building at people moving on the street. As a result, two men aged 34 were injured. The injured were hospitalized.
The person who committed the incident was detained by law enforcement officers. An investigation is underway regarding the fact, and the details of the incident have not yet been disclosed.
It should be noted that on June 20, a 19-year-old young man attacked visitors of a shopping center in Krasnodar city, Russia. He entered a room in the multifunctional center located in the building and stabbed several people, then threw an improvised firecracker into the children's entertainment center. The detained person stated during the investigation that the attack was not ordered by anyone, and that he "was simply tired of living." The attacker was subdued and detained by one of the witnesses to the incident. (konkret.az)