"Qarabağ" komandası UEFA Çempionlar Liqasında pley-offa yüksəlməyi haqq edirdi.
Mütəxəssis səfərdə "Liverpul"a qarşı keçirdikləri UEFA Çempionlar Liqasının əsas mərhələsinin VIII turunun qarşılaşması ilə bağlı fikirlərini bölüşüb:
"Bu cür hesabla məğlub olmaq istəməzdik, təəssüf hissi keçiririk. Lakin futbolçularımı təbrik edirəm. Keçirdiyimiz 8 oyunda çox risklər aldıq və çətin oyunlar keçirdik. Komandamız pley-off mərhələsinə yüksəlməyi haqq edirdilər. Bu matçda daha yaxşı çıxış edə bilərdik. Bu bizim oyunumuz deyil. Oyunçularımızla matçdan sonra paltardəyişmə otağında söhbət etdik. Onlar da bildirdilər ki, daha yaxşı çıxış edə bilərdilər. Əmin olun ki, "Liverpul"la bir daha qarşılaşsaq, indikidən daha yaxşı təsir bağışlayarıq. Bununla belə, layiqli şəkildə əsas mərhələnin ilk "24-lüy"nə düşdük. Azərbaycan xalıqını təbrik edirəm".
O, "köhlən atlar"ın pley-off mərhələsindəki potensial rəqiblərini dəyərləndirib:
"PSJ və "Nyukasl" komandalarının özünə xas oyun üslubları var. Rəqiblərdən asılı olmayaraq həmin matçlara diqqətli hazırlaşacağıq".
Qeyd edək ki, "Liverpul" - "Qarabağ" oyunu meydan sahiblərinin 6:0 hesablı qələbəsi ilə bitib. Çempionlar Liqasının əsas mərhələsini 10 xalla 22-ci sırada bitirən "köhlən atlar" tarixində ilk dəfə pley-off mərhələsinə yüksəlib.

Qurban Qurbanov: "Qarabağ" deserved to advance to the Champions League playoffs"
"Report" agency informs that this was said by the head coach of the "Qarabağ" club, Qurban Qurbanov.
The specialist shared his thoughts regarding the UEFA Champions League group stage Round 8 match played against "Liverpool" away:
"We did not want to lose with such a score, we feel regret. However, I congratulate my players. In the 8 matches we played, we took many risks and had tough games. Our team deserved to advance to the playoff stage. We could have performed better in this match. This is not our game. We talked with our players after the match in the locker room. They also stated that they could have performed better. Rest assured that if we meet Liverpool again, we will leave a better impression than now. Nevertheless, we fairly placed among the top 24 in the group stage. I congratulate the people of Azerbaijan."
He evaluated the potential opponents of the "Köhlən Atlar" ("Gray Horses") in the playoff stage:
"PSG and Newcastle have their own distinctive playing styles. Regardless of the opponents, we will prepare for those matches with care."
It should be noted that the "Liverpool" - "Qarabağ" game ended with a 6:0 victory for the home team. The "Köhlən Atlar", who finished the Champions League group stage 22nd with 10 points, advanced to the playoff stage for the first time in their history.