Putin Azərbaycanı təbrik etdi
Rusiya Prezidenti Vladimir Putin Böyük Vətən Müharibəsində Qələbənin 81-ci ildönümü münasibətilə Azərbaycan, Ermənistan, Belarus, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Tacikistan, Türkmənistan, Özbəkistan, Abxaziya, Cənubi Osetiya liderlərinə, həmçinin Gürcüstan və Moldova xalqlarına təbrik məktubu göndərib.
Bu barədə məlumat Rusiya Prezidentinin saytında dərc olunub.
"Bu gün saysız-hesabsız fədakarlıq və məşəqqətlər bahasına cəbhədə çiyin-çiyinə vuruşan, arxa cəbhədə faşist qəsbkarları üzərində çoxdan gözlənilən Qələbəni yaxınlaşdıran ata və babalarımıza öz minnətdarlığımızı və ehtiramımızı bildiririk", - təbrikdə deyilib.
Rusiya prezidenti xarici ölkələrin rəhbərlərinə və vətəndaşlarına ünvanladığı təbrik məktubunda Böyük Vətən Müharibəsi veteranlarına və arxa cəbhə işçilərinə ürəkdən təbriklərini və səmimi təşəkkürlərini çatdırıb, onlara möhkəm cansağlığı və uzun ömür arzulayıb./axar.az

Russian President Vladimir Putin sent a congratulatory letter on the occasion of the 81st anniversary of Victory in the Great Patriotic War to the leaders of Azerbaijan, Armenia, Belarus, Kazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Abkhazia, South Ossetia, as well as to the peoples of Georgia and Moldova.
This information was published on the website of the Russian President.
"Today, we express our gratitude and respect to our fathers and grandfathers who fought shoulder to shoulder at the front, at the cost of countless sacrifices and hardships, and who brought closer the long-awaited Victory over the fascist invaders on the home front," the congratulation said.
In the congratulatory letter addressed by the Russian president to the leaders and citizens of foreign countries, he conveyed heartfelt congratulations and sincere thanks to the veterans of the Great Patriotic War and home front workers, wishing them strong health and a long life./axar.az