İran raketi ABŞ konsulunun evinə düşdü
İranın İsrail ərazisinə raket hücumları nəticəsində Bney-Brak və Ramat-Qan şəhərlərində bir neçə binaya birbaşa zərbə dəyib.
Medianews.az Musavat.com-a istinadla bildirir ki, bu barədə İsrail mediası məlumat yayıb.
Fövqəladə xidmətlər Quş-Dan bölgəsinin müxtəlif yerlərində raket və hava hücumundan müdafiə sistemlərinin qalıqlarının düşdüyü ərazilərdə çalışır.
İsrailin dövlət telekanalı "Kan" xəbər verir ki, İran tərəfindən buraxılan raketin parçaları ABŞ konsulunun yaşadığı binaya düşüb.
Qeyd edək ki, bazar günü Təl-Əviv və İsrailin mərkəzi bölgələri İran tərəfindən bir neçə dəfə raket hücumlarına məruz qalıb. Həmin hücumlardan birində ABŞ diplomatı üçün nəzərdə tutulmuş iqamətgaha zərər dəyib.

Iran missile fell on the US consul's house
As a result of missile attacks by Iran on Israeli territory, several buildings in the cities of Bnei Brak and Ramat Gan were directly hit.
Medianews.az reports, citing Musavat.com, that this information was released by the Israeli media.
Emergency services are working in various locations of the Gush Dan area where remnants of missile and air defense systems have fallen due to the attacks.
Israel's state channel "Kan" reports that parts of a missile launched by Iran fell on the building where the US consul resides.
It should be noted that on Sunday, Tel Aviv and the central regions of Israel were subjected to multiple missile attacks by Iran. In one of these attacks, the residence intended for a US diplomat was damaged.