“İndi İranla razılığa gəlmək daha asan olacaq” -
ABŞ Prezidenti Donald Tramp bəyan edib ki, Amerika ordusunun İslam Respublikasına zərbələr endirməsindən sonra İranla razılığa gəlmək "bir gün əvvəlkindən daha asan olub".
Medianews.az Publika.az-a istinadən xəbər verir ki, onun sözlərini "CBS" kanalı sitat gətirib.
"İndi bu, bir gün əvvəlkindən qat-qat asandır. Bu, aşkar görünür", - deyə o bildirib.
Fevralın 28-i səhər saatlarında ABŞ İsrail ilə birlikdə İrana qarşı "Epik Qəzəb" adlı hərbi əməliyyata başlayıb.
Martın 1-nə keçən gecə ABŞ Prezidenti Donald Tramp "tarixin ən şər adamlarından biri" olan Əli Xameneinin öldüyünü bəyan edib. Həmin vaxt "Tasnim" agentliyi ali rəhbərin döyüş əməliyyatlarına əməliyyat qərargahından rəhbərlik etməyə davam etdiyini iddia edirdi.
Daha sonra İranda ölkənin ali rəhbəri Əli Xameneinin ölümü rəsmən təsdiqlənib. Bununla əlaqədar ölkədə 40 günlük matəm elan edilib.
"Fars" agentliyi həmçinin məlumat verib ki, ABŞ və İsrailin İrana endirdiyi zərbələr nəticəsində ali rəhbər Əli Xameneinin qızı, kürəkəni, nəvəsi və gəlinlərindən biri də həlak olub.

"It will be easier to reach an agreement with Iran now" -
US President Donald Trump stated that it has become "easier than the day before" to reach an agreement with Iran after the American military struck the Islamic Republic.
Medianews.az, citing Publika.az, reports that his words were quoted by the "CBS" channel.
"Now it is much easier than the day before. This is clearly visible," he said.
On the morning of February 28, the US, together with Israel, launched a military operation against Iran called "Epic Wrath."
On the night of March 1, US President Donald Trump declared that Ali Khamenei, "one of the most evil men in history," had died. At that time, the "Tasnim" agency claimed that the Supreme Leader continued to lead combat operations from the operations headquarters.
Later, the death of Iran’s Supreme Leader Ali Khamenei was officially confirmed. In connection with this, a 40-day mourning period was declared in the country.
The "Fars" agency also reported that as a result of the US and Israeli strikes on Iran, one of the Supreme Leader Ali Khamenei’s daughters, son-in-law, grandson, and daughters-in-law also died.